1.liga juniorů: Cesta na jih

Ve druhém kole na nás čekal nejjižněji položený soupeř - kluci ze Šlapanic. Cesta byla slunečná a dopravně docela na pohodu, halu jsme letos našli hned napoprvé :-)

Pokud bychom vycházeli z loňského pořadí, byli bychom zřejmě označeni za favority, ale v mládežnických soutěžích je toto označení dost ošemetné. První zápas byl zalitý slunce, stejně jako cesta, soupeř byl na nás vlídný a snad kromě jedné povedené bodové šňůry na podání, měli naši kluci zápas pod kontrolou a hladce si došli pro tříbodové vítězství.

Plány na další rychlé body se ale začal v druhém zápase bortit. Z domácích spadly obavy a udrželi s našimi krok a v koncovce prvního setu byli ti spokojenější. My jsme naopak po prvním pohodovém zápase nebyli připraveni na odpor soupeře a byli jsme zaskočeni. Druhý set byl napínavý až do konce, který se nám podařilo překlopit na naši stranu. Když jsme následně získali i třetí set, vypadalo to, že je vše v těch správných kolejích, ale opak byl pravdou, čtvrtý set jsem lehkomyslně přenechali soupeři. Dva body do tabulky se nám z tohoto zápasu podařilo zapsat až díky vítěznému pátému setu.

TJ Sokol Šlapanice u Brna - TJ Svitavy 0:3 (12:25,18:25,17:25) a 2:3 (25:26,25:27,18:25,25:23,9:15)