1.liga juniorů: Svatomartinské body do ligové tabulky juniorů

Místo svatomartinské husy a vína se naši junioři sešli v hale Na Střelnici, aby se utkali s rivalem z města s kohoutem ve znaku - Českou Třebovou II, vedoucímem týmem průběžné tabulky skupiny C 1.ligy juniorů. Oproti původnímu rozlosování až v neděli na sv.Martina, protož v původním termínu se na hale konalo mistrovství v silovém trojboji.

Kluci byli nažhavení a připravení se o body porvat a že to nebyla jen planá slová dokázali v obou zápasech. První zápas, který sudí Kučera z Chocně zahájil v  10 hodin, představil kvalitní juniorský volejbal od obou aktérů. Urputnost bojů dokládá i skutečnost, že čtyři z ěti setů skončily nejnižším možným rozdílem dvou bodů. První dva sety naši borci i přes nepříznivý vývoj vybojovaly v dramatických koncovkách a do třetího tak vstoupili za příznivého stavu 2:0. Pak se ale karta otočila a hosté byli těmi, kdo se těšil z vítězství  ve třetím a čtvrtém setu. O tom, kdo získá do tabulky dva body tak rozhodoval tiebreak. Jeho začátek nám hrubě nevyšel a strany se měnily za stavu 8:2 pro hráče z České Třebové, teprve potom se naši borci probudili a začali urputně stahovat náskok soupeře, ale přes velkou snahu již bylo pozdě a stav se zastavil na stavu 11:15 pro Třebovou a místo tří bodů na nás zbyl jen bod jeden.

Po přestávce pokračoval solidní volejbal i v druhém zápase. První set opět rozhodoval až v úplném závěru s dramatickou koncovkou se šťastným koncem pro náš tým. Ve druhém setu pokračoval vyrovnaný souboj až do stavu 18:18, kdy naši borci získali rozhodující náskok a následně i druhý set. Třetí set - tak trochu naše noční můra - místo doražení soupeře přišla přesný opak, Třebová nás "přejela" 25:15. A začaly se vracet vzpomínky na předchozí zápas ztracený v tiebreaku. Naštěstí si klui vzpomněli na rčení o řece, do které dvakrtá navstoupíš a oplatili soupeři třetí set vítěstvím 25:16, kdy se už projevila i skutečnost, že soupeř odehrál oba zápasy v podstatě v šesti hráčích a dostavila se únava fyzická i psychická. Na naší straně naopak do hry zasáhli všichni hráči z lavičky a podali velmi slušný výkon.
Před zápasem by čtyři body zněly jako super výsledek, po průběhu zeména prvního zapasu to bylo trochu zklamáním, ale musíme si vzít ponaučení a příště se mu vyvarovat. I přes vítězství jsme zůstali na průběžném třetím místě. Po extraligové přestávce (kadeti hrají třetí pětku v Českých Budějovicích) jedou naši borci do Hronova, poslední letošní zápas odehrajeme 8. prosince, kdy hostíme tým Drásova.