100 = 1

Poslední domácí dvojzápas juniorské ligy přivedl do naší haly soupeře z Havlíčkova Brodu.

První utkání mělo podle oficiálního rozpisu soutěže pořadové číslo 100. Aby bylo vysvětlení nadpisu dnešního článku kompletní, je třeba ještě doplnit druhou stranu rovnice. "1" je počet bodů, který jsme v tomto zápase vybojovali. Po prvním vítězném setu přišla přetahovaná, v níž nám nakonec v rukou zbyl ten kratší konec (prohra 24:26) a rozjetý soupeř získal následně i set třetí. Ve čtvrtém dějství měli navrch opět naši borci a tak zápas vygradoval do tiebreaku. Zkrácená hra nám hrubě nevyšla a protivník jednoznačně dominoval. Odtud tedy pochází ona jednička v nadpisu - bod za prohru v tiebreaku.

Po přestávce jsme chtěli bodovou sbírku rozšířit, ale zůstalo pouze u slov, nedůsledné rozcvičení se přeneslo i na hřiště a zápas probíhal v duchu nedávno skončeného tiebreaku - přihrávka v podstatě neexistovala, útok byl spíše symbolický, podání když už se dostalo do vymezeného prostoru, bylo neúčinné. Soupeř beze zbytku využil těchto výhodných podmínek a vyjma našeho krátkého vzepětí v koncovce posledního setu si došel pro tříbodové vítězství.

Juniorskou sezónu ukončíme příští sobotu na palubovce týmu Šlapanic.