2. kolo KP přípravek kluků

Po kvalifikaci nás dnes, 20.9.2015, čekalo další kolo. Skupiny A a C hrály v Lanškrouně. Skupina B se hrála v České Třebové. V České Třebové nás reprezentovali kluci z družstev B a E, v Lanškrouně to byla družstva A,D,F ve skupině A a družstvo C ve skupině C. Taky vám z toho jde hlava kolem? Z průběhu v České Třebové vám jistě podá podrobnější zprávu kolega David Švihel, ale už teď snad můžu informovat, že borci z družstva B udrželi skupinu. Je to zatím neoficiální.

Lanškroun:

Sestavy:

SY A: Jan a Matěj Šudomovi, Pepa Kolář

SY C: Adam Laštovička, Jidndřich Bohuňovský, Lukáš Vacek, Adam Báča

SY D: Kuba Klika, David Jarůšek, Tomáš Bartošek, Pepíno Meluzín

SY F: Vojta Velecký, Honza Kočvara, Martin Přikryl

Pořadatelé připravili na tuto roční dobu celkem pěkné počasí, perfektní organizaci a velmi příjemný servis pro trenéry a doprovod. Děkujeme.

Další řádky už tak pozitivní nebudou.

Fakta: - skupina A (nejlepší z nejlepších ??)

SY A - 3. místo a udržení ve skupině A

SY D - 5. místo - sestup do skupiny B

SY F - 6. a poslední místo - sestup, ale tady jsem to trochu očekával, protože už v kvalifikaci bylo vidět, že Lanškroun udělal velký pokrok a Česká Třebová si drží svůj standard, takže to kluci měli těžké.

Fakta: - skupina C SY C - 6. a poslední místo s jedním vyhraným setem.

Chtěl bych zůstat pozitivní, ale nějak mi to nejde, ano kluci SY A porazili Českou Třebovou 2:0, ale pak už to byla opět zábava, diskuze a další věci, které na výkonu nepřidají a proto jen třetí místo.

SY F - Kluci se do skupiny A dostali "na skóre" a byla to pro ně dobrá zkušenost. Makali, ale soupeři jsou přeci jen dál. Věřím, že ve skupině B budou bez problémů atakovat špičku. Možná i postup.

SY D - tady vidím velký problém v koncentraci, protože jinak tohle družstvo má všechny atributy - technika, fyzické předpoklady, "hlava". Určitě se v dalším kole dostanou ze skupiny B zpět do skupiny A. K tomuhle družstvu se vrátím v závěru článku.

Tenhle odstavec patří našemu družstvu C. Máme na čem pracovat a bude to hodně práce. Dnes jsme vyhráli první set. Za týden se hraje další kolo, a dáme si za cíl první vyhraný zápas, ale bude to chtít udělat kus práce na trénincích. Spoustu bodů jsme soupeřům rozdali zkaženým servisem, zbytečnou snahou hrát vše "na první", nejistotou v základních úderech...Máknem na tom.

Na závěr se vracím k našemu D-čku, a je to návrat pozitivní. Kluci hráli o setrvání ve skupině A s Lanškrounem. První set prohráli, ve druhém byl stav 20:20. Time. Po tajmu vedeme 23:20, všechny ostatní zápasy už jsou dohrané. Publikum veliké, kluci bojují jako lvi. "Svitavy! Svitavy!", kouknu kolem sebe a všichni naši borci stojí kolem postranních čar a fandí!! Koncovka vyrovnaná, soupeř dotahuje a nakonec je šťastnější a vyhrává 35:33. To hlavní je, že nám kluci zajistili respekt soupeřů a dokázali, že jsme jedna parta. Chce se mi dodat: jeden za všechny, všichni za jednoho...

P.S.: Velké poděkování patří rodičům, kteří nám svou pomocí s dopravou a podporou při hře vytvořili takřka domácí prostředí. Jmenovitě děkujeme: pánům Bohuňovskému, Kočvarovi, Laštovičkovi a na závěr si nechávám dámu - mrs. Vackovou. Díky.

 

Do České Třebové se jelo vlakem, vedoucím výpravy byl David Švhel. Sestavy týmů:

Svitavy B (Sam Mifek, Vojta Slezák, Adam Prudil, Matěj Hnát) - 2. místo, postup do skupiny A
Svitavy E (Martin Bureš, Patrik Kaplan, Honza Vízdal) - 6. místo, sestup do skupiny C

Komentář Davida Švihela: Béčko kromě jednoho zápasu vše vyhrálo - solidní výkon. Éčko uhrálo pouze 2 sety, ale chvílemi to už vypadalo nadějně, s žádným soupeřem to nebyl propadák. Na všech sedmi borcích byla vidět chuť hrát a bojovat až do konce - to mě příjemně překvapilo, za to mají všichni pochvalu.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll