2.liga žen se rozjela...

První dvojutkání po postupu do II. ligy na půdě loňského vítěze bez bodu, ale víme co dál.

V sobotu 3.10.2015 začala nová sezona  i pro naše ženy, které po úspěchu v kvalifikaci hrají II. ligu. Los prvního dvojutkání nám přisoudil vítěze loňského ročníku a ještě na jeho půdě. Navíc jsme jeli v dost kombinované sestavě, neboť hned na úvod sezony jsme museli řešit neúčast několika klíčových hráček. Kádr družstva proti minulé sezoně doznal velkých změn, přišly z České Třebové Horáčková, Kopečná, Dvořáková a Šebrlová a tak bylo otázkou, jak zapadnou do koncepce družstva.

TJ Nový Jičín -  TJ Svitavy                                                               3:1 (11,-23,15,18)

V základní sestavě Odvárková, Horáčková, Kopečná, Kroulíková, Šařecová, Frohdeová a liberem Smělá jsme nastoupili do prvního utkání. Začátek utkání nám nevyšel dle našich představ, padaly nám do pole zbytečné balony a když se přidala nedůrazná koncovka, první set byl rychle za námi. Úplně v jiné pohodě jsme nastoupili do druhého setu, hráčky začaly respektovat pokyny, přidaly pár těžkých zákroků v obraně a přidaly v útoku. Výsledkem byl rychlý náskok na začátku setu, který se udržel až do dramatické koncovky, kterou jsme zvládli na jedničku. I když jsme věděli jak na soupeře, tak v dalších dvou setech jsme opět vyrobili množství zbytečných chyb a soupeř oba sety dohrál v pohodě. Nám nepomohlo ani časté střídání.

TJ Nový Jičín -  TJ Svitavy                                                                     3:0 (13,18,16)

Druhý zápas pokračoval v podobném stylu jako první. V první polovině setů jsme drželi se soupeřem krok, ovšem dlouhé šňůry soupeřových bodů nám nedaly možnost dotáhnout set do vyrovnané koncovky a soupeře alespoň trochu potrápit. Prostě přijeli jsme na půdu loňského vítěze a ten nás nenechal na pochybách, že bude favoritem i v té letošní.

Hodnotit výkon našeho družstva je velice těžké. Hráčky poznaly, že co stačilo s přehledem v kraji, tak to v této soutěži stačit určitě nebude. Nahrávačky Odvárková a Baráková střídaly perfektní náhry se slabšími momenty, i když vzhledem k mládí Barákové její výkon snese přísnější měřítko. Libero Smělá (opět velmi mladá hráčka) se blýskla několika těžkými zákroky. Hodnotit útok je velice těžké, v případě dobré nahrávky jsme bodovali, ovšem ze špatného příjmu toho na nahrávce moc vykouzlit nešlo. Příjem byl asi naší největší bolestí. Ve stejném duchu se dá mluvit i o útoku středem sítě. Jedno pozitivum tento první víkend měl, víme na čem zapracovat…