2. liga žen: Ve Vsetíně výborný výkon, škoda prvního utkání

Další víkendový výjezd byl dne 12.3. na palubovku Vsetína. Tým, kterého herní styl nám docela vyhovuje, navíc i pohodové družstvo, což se o jiných soupeřích nedá říct.

VK Austin Vsetín - TJ Svitavy 3:2 (20,-22,-21,10,15)

První set zápasu byl vyrovnaný, my jsme si zvykali na novou krásně zrekonstruovanou halu domácích a tak začátek byl docela jednoznačný až do stavu 1:0 na sety pro domácí a ve druhém setu 12:1. Najednou se situace obrátila a naše družstvo začalo dotahovat a nakonec v koncovce dominovalo a set ještě zachránilo. V tu chvíli se dařilo všechno, na co jsme šáhli. Stejná situace pokračovala i v dalším setu, který v koncovce opět patřil nám. Přes varování z uspokojení a výborného výkonu opět přišel útlum a nejslabší set z naší strany. Stačily dva tři zbytečně pokažené míče a situace byla úplně obrácená. Ale to je ženský volejbal se vším všudy. Rozhodující pátý set je vždycky loterie a tady byly šťastnější v dramatické koncovce domácí. Škoda.

VK Austin Vsetín - TJ Svitavy 0:3 (-21,-17,-17)

Do druhého zápasu jsme nastoupili po zemětřesení v kabině, kdy si konečně všechny hráčky vyříkaly některé zbytečné věci, které dosud byly součástí herního projevu a které se velmi negativně projevovaly na výkonu našeho družstva. Povídání zafungovalo na výbornou a do družstva se vrátila herní pohoda a s tím i výkon, který snese velice přísné měřítko a na který nebyly schopni domácí hráčky zareagovat. Výborný výkon předvedla na bloku Kopečná, pokud přidá správné načasování bloku, bude pro družstvo přínosem.

Body (opět čtyři) jsou doma, ale zůstal v nás pocit zbytečně prohraného prvního utkání, kdy jsme se opět nevyvarovaly našich klasických začátečnických chyb. Ale na obranu lze říct, že se jejich počet pilným tréninkem zmenšuje a žádné družstvo bez chyb nehraje.