6 statečných urvalo důležité body

Na poslední domácí zápas sezóny se nás sešlo jenom 6, a to pouze s jednou blokařkou. Ale my jsme holky šikovné a netradičních sestav se nebojíme. Oba zápasy byly sice jako na houpačce a doslova a do písmene jednou nahoře, jednou dole. Ale naštěstí ty, které byly víc nahoře než dole, jsme byly my! Takže krásných 5 bodů do tabulky.

Do prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Maki na účku, Renča s Káťou na bloku a Kika s Luckou na smeči. První set začaly obě družstva trochu opatrně. Set byl až do poloviny víceméně vyrovnaný. V té druhé polovině jsme na soupeře začaly dost tlačit servisem, což se vyplatilo a ujímáme se vedení 1:0. A tady se dostávám k tomu, že jsme byly jednou nahoře a jednou dole. Protože ve druhém setu jsme byly dole, ale hodně. Soupeř se rozehrál, začal si tvořit náskok a my mu svými chybami jen pomáhaly. Nakonec jsme se přeci jen zvedly a ze stavu 11:21 dotáhly na 21:23. Bohužel úplně otočit se nám nepodařilo, a tak soupeř srovnal na 1:1. Ve třetím setu bylo na naší polovině hřiště stále více mrtvo než živo, celý set byl takový zabržděný a málo pohyblivý. A to neznamenalo nic jiného než vedení soupeře 2:1 na sety. Ale to bychom nebyly my, kdybychom si nevybojovaly tiebreak. Čtvrtý set byl o nervy, vyrovnaný od začátku až do konce, ale za mohutné podpory fanoušků se nám povedlo set vyhrát a jít do tiebreaku. Ten byl zcela v naší režii. Za pár minut bylo hotovo a my mohly slavit výhru 3:2!

TJ Svitavy : VK Litomyšl 3:2

Po tom, co odehrálo svůj zápas ženské Áčko (zvítězilo 3:1, gratulace děvčata) jsme nastoupily ke druhému zápasu. Hrálo se ve stejné sestavě jako ráno. První set jsme měly jasnou převahu. Zde bych ráda pochválila Káťou za její dlouhou šňůru skvělých podání! Celkem rychle se tedy ujímáme vedení 1:0. Druhý set jsme zase trochu polevily a soupeř začal hrát agresivně. Celý set jsme opět jen dotahovaly a soupeř si s náskokem dokráčel k výhře ve druhém setu, stav tedy 1:1. Třetí set jsme opět měly převahu my, opět jsme tlačily servisem a celkově byla hra na hřišti pohyblivější než ráno. Jdeme tedy do vedení 2:1. Ve čtvrtém setu to byly nervy. Po celou dobu byl set vyrovnaný, chvíli vedl o pár bodů soupeř, chvíli my. V koncovce se nám však povedlo uhrát pár důležitých, a ne jednoduchých výměn a mohly jsme tedy slavit druhé vítězství!

TJ Svitavy : VK Litomyšl 3:1

Další úspěšná sobota a skvělé zakončení domácích zápasů. O to větší radost máme, když můžeme říct, že jsme v této sezóně každého soupeře v tabulce porazily minimálně jednou! Velké díky fanouškům za jejich podporu! A také pochvala holkám za vítězný výkon. Příští týden nás čeká poslední zápas sezóny, a to na palubovce Chvaletic, které jsou sice v tabulce poslední, ale ani tak je nesmíme podcenit. Tak držte palce na dálku, ať ještě nějaké ty body přidáme!

Za Svitavy hrály: Anička Loukotová, Kika Kopečná, Káťa Kroulíková, Renča Odvárková, Maki Šauerová a Lucka Dědková

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll