9/10 ÚSPĚCHU JE PŘÍPRAVA!

V neděli 9.3. jela svitavská volejbalová výprava na páté a tím i poslední kolo Ústeckého poháru. "Áčko" sice mělo jednobodový náskok před druhou Litomyšlí, ale v pravidlech turnaje je při rovnosti bodů první ten, kdo má nejvíce prvních míst. Ty jsme měli dvě my a stejně tak i Litomyšl.

Trenéři nenechali nic náhodě. Už jak je v nadpisu, 9/10 úspěchu je v přípravě, proto zavedli speciální tréninky pro družstvo předurčené výhrát. Hráči v sestavě Piškot, Terezka, Pallouš a zdatně sekundující náhradník Nikouš se za pomocí zkušených juniorů a trenérů zdokonalovali v různých technikách, jak překvapit soupeře a uhrát laciné body. Vše probíhalo podle plánu. Naprosto hladký postup ze skupiny a dvě jednoznačná vítězství nad nejlepšími družstvy turnaje: Litomyšlí a domácím Ústím nad Orlicí. Pro trenéra bylo překvapivé, že se kluci vyvarovali pravidelných sérií chyb, jež se nám v každém zápase dostavují z naší nekoncentrovatelnosti na hru. Pallouš solidně přihrával a jeho blok má opravdu dobré načasování. Terka pěkně nahrával a předváděl v poli zákroky patřící do vyšší soutěže (musíme jej pochválit, protože hrál s sebezapřením a nebyl zdravotně ve své kůži). A Piškot - no to byl jasný tank! Zjednával si tvrdou smečí na počátku setů respekt a pak už si ulejval kam se mu zachtělo. Soupeři stali na zadních lajnách a báli se, aby je náhodou netrefil do hlavy.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího, radovačce na hřišti a plamíncích v očích našich vítězů, musíme konstatovat, že se speciální trénování vyplatilo. V celkově dobře organizovaném turnaji následovalo vyhlášení nejlepších družstev samotného 5. kola a celkového vítěze Ústeckého poháru. Bylo pěkné sledovat jak si svitaváci chodí pro praktické ceny za první místa a přebírají putovní pohár z rukou předchozího vítěze. Loni jsme skončili na 3.místě a zlepšení organizace hry je citelně znát. 

A co na závěr? No přece: 9/10 ÚSPĚCHU JE PŘÍPRAVA !

 

Áčko sleduje své budoucí soupeře. Zleva Pallouš, Terka a Piškot.

 

Celkový pohled na tělocvičnu na ZŠ Hylváty v Ústí. V popředí hraje áčko, na prostředním hřišti hrají proti sobě naše éčko a béčko.

 

TJ Svitavy A s pohárem pro vítěze. Zleva Pallouš, Terka, Piškot a Piškotův dědeček.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll