A1 odvety: Montichiari - Cuneo, Piacenza - Perugia

V neděli a v pondělí večer rozehrály svá odvetná utkání pouze dvě čtvrtfinálové dvojce. Jak už bylo zmíněno v předešlém článku Trento a Macerata kvůli Final Four své zápasy předehrávaly. Předpokládám, že všichni víte, jak finálové utkání v Praze dopadlo, ale jen pro úplnost Trento zvítězilo nad řeckým Iraklisem 3:1 a potvrdilo tak letošní nadvládu italských klubů v Lize Mistrů. Mezitím se v Itálii odehrály další bitvy o postup do semifinále.

Monticiari - Cuneo 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:23) MVP Robert Horstink, stav série 0:2

Cuneo přijelo do Montichiri s prohrou v zádech z domácí palubovky. Naopak Montichiari vstupovalo do zápasu uvolněně a s podporou 5 300 fanoušků, kteří si našli cestu do místní haly PalaGeorge. Hned první set ukázal, že je Cuneo odhodlané zvítězit a srovnat stav série. Od prvních výměn byl na palubovce také český smečař Petr Pláteník. Ten sice nijak nezářil na útoku (pouze 35% úspěšnosti), ale byl oporou na přihrávce, kde přijímal na 64%. Celkově si na své konto připsal 12 bodů. Po úvodní prohrané sadě se domácí zkoncentrovali a hlavně zásluhou zlepšeného podání a útoku srovnali na 1:1 na sety. V obou činnostech, tedy jak na servisu, tak na smeči zářil opět létající Holanďan Robert Horstink. Ten byl už podruhé v řadě vyhlášen MVP zápasu za 21 bodů (4esa). Svého smečaře na síti podrželi i oba blokaři Sala (4 bloky) a Howard (5 bloků). Na straně Cunea vázl příjem a tak byl v některých částech hry střídán i nahrávač Gonzales. V útoku se trápil jindy skvělý Wout Wijsmans, který tentokrát zaznamenal jen 10 bodů s úspěšností v útoku 38%. Nejvíce bodujícím hráčem Cunea byl univerzál Nikolov s 15ti body. Montichiari se ujalo vedení 2:0 a svůj postup do semifinále může potvrdit už ve středu na hřišti Cunea.

Piacenza - Perugia 3:1 (27:25, 25:19, 19:25, 25:19) MVP Marco Meoni, stav série 2:0

Perugii přivítalo v hale Piacenzy na tři tisíce domácích fanoušků, kteří očekávali velký souboj obou týmů. Ten se ale odehrál pouze v prvním setu, kdy obě družstva předváděla skvělý a bojovný volejbal. Štěstí se v koncovce přiklonilo k domácím a ti úvodní set vyhráli. Hned na začátku druhého setu se hostům zranilo libero a jeden z nejzkušenějších hráčů vůbec Damiano Pippi a jeho absence byla znát. Do hry se tedy dostal mladý Ital Fabio Fanuli, který zápas odehrál sice se ctí, ale jistota na příjmu hostům chyběla a to taky v podstatě rozhodlo o celém zápase. Domácím se do hry po zranění skvěle vrátil Hristo Zlatanov a se svými osmnácti body byl spolu s univerzálem Pamplem největší údernou silou Piacenzy. Perugia se zmohla na obrat pouze ve 3. setu a to zásluhou skvěle hrajícího Cristiana Savaniho(19bodů, 64% na útoku) a blokaře Renata Felizarda, který složil 10 nahrávek z dvanácti. Na druhé straně na tom byl stejně i náš Michal Rak, který složil osm z deseti. A v konfrontaci dvou Čechů na tom byl lépe než Jan Štokr, kterému se tentokrát příliš nevedlo. Zaznamenal pouze deset bodů z útoku a jedno eso. Piacenza tak vede sérii 2:0 a je nyní na Perugii, aby ve čtvrtek zvítězila na domácí palubovce a pokusila se tuto sérii ještě zdramatizovat.

Sunny

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll