A1 už zná semifinalisty

Již před týdnem se rozhodlo o prvních třech semifinalistech, kterými se podle očekávání staly týmy Trenta, Maceraty, Piacenzy a Cunea. Poslední jmenovaný si ale svůj postup dobyl až v pátém zápase. Zde je souhrn posledních čtvrtfinálových utkání.


Perugia - Piacenza 1:3 (23:25, 18:25, 25:17, 14: 25) MVP Marco Meoni, série 0:3, postupuje Piacenza

Peugia, pokud chtěla prodloužit boje o postup do semifinále, musela na domácí půdě zvítězit. To se jí nepovedlo a scénář zápasu byl v podstatě totožný s těmi předchozími. Soupeř přicestoval s výhodou dvou výher a vysokým sebevědomím. A stejně jako v Piacenze byli k nezastavení smečaři Zlatanov a Marshall, kteří se po zranění vrátili ve skvělé formě. Svůj podíl na výhře měl i český blokař Michal Rak, který složil 7/10 a připsal si jeden blok. Naopak v týmu domácích se stále hledal Jan Štokr (14b.,52%) a tak nejlepším hráčem Perugie byl Cristian Savani s jedenadvaceti body. Bohužel ani Goran Vujevič a zkušený blokař Vigor Bovolenta týmu příliš nepomohli. Stejně tak mimo hru zůstalo libero domácích Damiano Pippi, který se v úterý podrobil operaci kolene. Piacenza se tak utká o postup do finále Maceratou.

Trento - Vibo Valentia 3:2 (26:28, 25:15, 21:25, 25:23, 17:15) MVP Matěj Kazijski, stav série 3:0, postupuje Trento

Trento, čerstvý vítěz Ligy Mistrů, se na své palubovce utkal se soupeřem z jihu, který chtěl dosáhnout, alespoň na jedno vítězství v sérii. Ale stejně jako v Perugii se i v Trentu odehrál v podstatě totožný zápas, který už diváci v Trentu viděli. A to velice napínavý a na pohled hezký volejbal. Vibo sehrálo s šampiony z Trenta vyrovnaný zápas, což dokazují i vyrovnané statistiky. Stejný počet počet es-7, úspěšnost na útoku 56% Trenta ku 52% Viba a počet bloků 14-9. Nakonec o vítězství rozhodl i lepší příjem domácích a méně nevynucených chyb. Hvězdami domácích byli opět všichni smečaři Winiarski, Kazijski a Vissotto. Na straně Viba pak Simeonov, který se vrátil po zranění a Diaz s Contrerasem. Zázrak se ovšem nekonal a tak se 3500 fanoušků mohla radovat s postupu Trenta do semifinále, kde se střetne s Cuneem.

Macerata - Treviso 3:1 (21:25, 25:19, 25:22, 25:22) MVP Valerio Vermiglio, stav série 3:0, postupuje Macerata

Macerata si po návratu z Prahy chtěla spravit chuť po nevydařeném Final Four a postoupit do semifinále. To se jí beze zbytku povedlo. Na domácí palubovce dovolili hostím uhrát pouze první set. Poté už se Macerata dostala do správného rytmu a snadno zvítězila. Do zápasu nastoupil i Martin Lébl, který se v Praze lehce zranil a hned si připsal 9 bodů. Maceratu na útoku opět nejvíce podrželi Igor Omrčen (23b.) a polský smečař Seba Swiderski (17b.). Oba dirigováni skvělým nahrávačem Vermigliem. Treviso i přesto, že na útoku nehrálo úplně špatně, na rozjetou Maceratu prostě nestačilo a to především pojetím hry. Chyběla vůle. A proto i přes velmi vyrovnané statistiky  jde dál Macerata. Pro několikanásobného Mistra Itálie je to velké zklamání.

Cuneo - Montichiari 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:9) MVP Marco Nuti, stav série 1:2
Montichiari - Cuneo 0:3 (22:25, 21:25, 22:25) MVP Wout Wijsmans, stav série 2:2
Cuneo - Montichiari 3:0 (25:21, 25:17, 25:23) MVP Petr Pláteník, postupuje Cuneo

Montichiari už vedlo 2:0 na zápasy a zdálo se, že se stane největším překvapením play-off. Dokonce i fanoušci Cunea se ke svým hráčům „postavili zády“ a na zápas do Montichiari vůbec nejeli. Také situace v týmu byla napjatá a to i před play-off, kdy se Wout Wijsmans vzdal kapitánské pásky a na dva zápasy tak byl kapitánem Manius Abadi. Cuneo ale svůj boj nevzdávalo a třetí zápas na své palubovce v podstatě hladce vyhrálo a v posledním setu Montichiari přímo deklasovalo. Po této výhře doma zvítězilo i v Montichiari a srovnalo stav série na 2:2. Velký podíl na tom měl i Petr Pláteník, který do obou zápasů nastoupil v základu a počínal si skvěle jak na útoku, tak na přihrávce. Stejně tak si vedla i hvězda Cunea Wout Wijsmans, který se po prvních dvou zápasech vrátil do optimální formy. Dařilo se i univerzálovi Nikolovi. Cuneo také výrazně zlepšilo servis a příjem. Naopak Montichiari lidově řečeno odešel univerzál Gavotto, který v obou zápasech útočil pouze na 40% a stejně tak i hlavní útočná síla Robert Horstink postrádal svou lehkost. Montichiari bylo sice výrazně lepší blokařsky, ale bohužel zlepšený servis Cunea a následně horší příjem nedovolovali Montichiari hrát rychlou kombinační hru. Do závěrečného zápasu nastupovaly oba týmy v podstatě se stejnými šancemi, mírným favoritem bylo však na domácí palubovce Cuneo. Před plnou halou nastoupil opět do základu i Petr Pláteník a hned od prvních výměn bylo jasné, že je ve formě. Spolu s Wijsmansem drželi svůj tým na příjmu i v útoku. A byl to nakonec Petr Pláteník, který z doskoku ukončil zápas a poslal svůj tým do semifinále proti Trentu. A byl to opět Petr, který byl komentátory TV SKY zvolen nejlepším hráčem se 14 body a 71% na útoku. Také ostatní novináři ocenili Petrův výkon a byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. Na straně Montichiari se vůbec nedařilo Gavottovi, který se trápil, složil pouze pět míčů s úspěšností pouhých 19% a proto byl v průběhu zápasu střídán. Nejvíce bodů nasbíral Horstink (12b.), bohužel ani dalším hráčům se nedařilo a tak Cuneu snadno podlehli.

Sunny

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll