Barbora Smělá

Barča Smělá v oddíle na "hlavní poměr" trénuje mladší žákyně a na vedlejší poměr hraje libero v ženském béčku.

1. Tvůj stručný volejbalový životopis, jednak hráčský a jednak trenérský.
Volejbal hraji od první třídy díky mamce, která také trénuje mládež. V přípravce mě měla pod vedením Zdenička Ševčíková, následně po celou dobu hraní Marcela Sezemská s Ivetkou Špačkovou. Největším hráčským úspěchem pro mě byla určitě výhra v kvalifikaci do první ligy juniorek a následná skvělá sezóna v lize. Nyní hraji na liberu v KP1 žen s báječným týmem. Trénování jsem se začala věnovat teprve před dvěma lety, takže všechny trenérské úspěchy jsou ještě přede mnou, tak snad tuto sezónu se již nějakého úspěchu dočkáme :-)

2. Na kterou volejbalovou akci nejraději vzpomínáš?

Nejraději určitě vzpomínám na letní soustředění v Hošťálkové a jeho každoroční chození na odpolední vycházky pod vedením Ivetky. Protože jít hodinu do vedlejšího města na bazén, který už je několik let zavřený a zjistit to až na místě, se nezapomíná. Nebo jít novou „zkratkou“, která je vlastně o trochu delší cesta plná bahna, ve kterém vám zůstávají boty :-D Ale právě na tyto zážitky vzpomínám nejraději a celkově i na naše soustředění s týmem a Marcelkou s Mirečkem.

3. Aktuálně vypomáháš na liberu v KPI za ženy B a zároveň trénuješ mladší žákyně. Hlavní náplní je však škola, co studuješ, baví Tě to?
Studuji v Brně učitelství prvního stupně základní školy. Práce s dětmi mě vždy bavila a na praxích si čas s dětmi opravdu užívám. V budoucnu bych se právě této věkové kategorii, nejraději první a druhá třída, chtěla věnovat i v trénování. Skloubit však školu s tréninky a vlastní zápasy se zápasy dětí není nic jednoduchého, prioritou pro mě však jsou děti a jejich volejbal.

4. Prozraď nám, koho trénuješ, co hrajete za soutěž a jak se vám daří.

Mojí trenérskou kategorií jsou mladší žákyně, tedy děvčata narozena 1. 7. 2005 a mladší. V přípravce tato děvčata vedla Marcela Sezemská, od minulé sezóny je vedu já společně s Jirkou Koubou a Jirkou Johanidesem. Trénujeme třikrát týdně a děvčat je ve skupině jedenáct, jelikož to však jsou již puberťačky, občas vydají tak za třicet, no.. určitě se s nimi člověk nenudí ...

Nyní hrajeme dvě soutěže, naši hlavní soutěží je Krajský přebor mladších žákyň Pardubického kraje, zde se držíme na krásném druhém místě a věřím, že tomu tak bude i nadále, na lídra tabulky - Žichlínek bohužel ztrácíme více bodů než můžeme v následujících kolech získat. Druhou a doplňkovou soutěží je Krajský přebor starších žákyň Pardubického kraje, kde se děvčata především obehrávají a sbírají nové herní zkušenosti. Od začátku sezóny vidím ve hře veliké zlepšení, jak v individuálních dovednostech, tak také i v kolektivu.

5. Co máte v sezóně ještě před sebou?

Do finálového kola mladších žákyň, které proběhne v sobotu 30. března, kde se také rozhodne o celkovém pořadí v Pardubickém kraji, nás čeká ještě předposlední kolo mladších žákyň, dále finálové kolo starších žákyň tuto neděli 17. března na ZŠ Riegrova ve Svitavách, a také netradičně víkendové soustředění, ve kterém se budeme připravovat na předkolo Republikové soutěže mladších žákyň. Než však budou mít děvčata úplné volno od zápasů, čeká nás právě předkolo republikové soutěže konané 6. a 7. dubna v Hale na Střelnici, kam bych také všechny čtenáře chtěla srdečně pozvat, aby přišli podpořit všechny naše týmy mladších žákyň. Tedy mladší žákyně A pod mým vedením a mladší žákyně B pod vedením manželů Švihelových. Více informací o předkole se můžete dozvědět na našich facebookových stránkách.

6. Volného času moc nemáš, ale i přesto, co Tě baví...

Ve volném čase ráda cvičím na cello a čtu knihy. Také se snažím alespoň párkrát do měsíce zajít na nějaké divadelní představení či koncert. Ráda cestuji, takže více volných dní v řadě pro mě znamená jasnou volbu vyjet do zahraničí. Většina volného času však připadne přípravě do školy nebo na volejbal. Poslední dobou si nejvíc užívám, když odpadne čtvrteční ranní seminář, uděláme si k snídani palačinky a koukáme na seriál!

7. Půlnoční překvapení na plese vymýšlí kdo???
Vždy je to týmová práce pod taktovkou Vendulky Tmejové. Nejtěžší na tom je vybrat, co vlastně budeme dělat. Potom nám stačí už jenom krejčovské dovednosti paní Tmejové a volný večer před plesem.

8. Můžeš pochválit někoho z mládežníků. Koho si vybereš a proč?

Obecně bych chtěla pochválit a také poděkovat všem mládežníkům, kteří chodí pomáhat na jiné volejbalové akce, jako je například barevný minivolejbal, kde je potřeba větší množství pomocníků. Osobně bych určitě pochválila Tondu Pelíška, který mi ochotně chodí pískat domácí zápasy mladších či starších žákyň. A to i po plese.

9. Máš 10 milionů korun a jeden měsíc na útratu. Co se bude dít?

Jenom měsíc? Tak to nevím nevím. Mám ráda dobrodružství, nejdříve bych se asi jela potápět na Bali, poté bych navštívila Norsko, a nakonec túry v peruánských Andách na Machu Picchu. No, anebo bych taky nechala postavit novou halu jenom pro volejbal a vzala děvčata na nějaký super kemp se skvělými trenéry!!!

 

 

 

Vzpomínková na tu zmiňovanou kvalifikaci!!!

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll