Bilancování po polovině sezóny starších žáků

Jak jste zajisté v předchozích článcích zaznamenali, o minulém víkendu proběhlo 3 koloČeského poháru ve Svitavách, čímž tato kategorie uzavřela první polovinu sezóny. Turnaj jako takový se vydařil jak ze sportovního, tak organizačního hlediska. Kluci skončili na druhém místě, kdy nestačili pouze na zlepšující se Brno. Ale popořadě...

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti tradičnímu rivalovi z KP, České Třebové. Soupeř se nám v posledních měsících zlepšuje, ale mi i přes absenci prvního nahrávače  vítězíme po velmi dobrém výkonu bez nevynucených chyb. Po povinném vítězství nad Opavou nás čeká první vrchol, tým Brna. I přes bojovný výkon domácích, Brňané jsou lepším týmem především útokem ze zóny IV, kterou špatně blokujeme a zápas ztrácíme poměrem 1:2. Poslední zápas prvního dne jdeme na Nový Jičín B. Od začátku máme zápas pod kontrolou a na kurt se poprvé dostávají kluci ročníku 2005. Historicky nejmladší borci z našeho klubu v této soutěži.

Neděle proti Ostravě bohužel podceňujeme začátek a horko těžko otáčíme ve třech setech. A nakonec VelMez. Přiznávám, že jako hlavní pořadatel jsem kluky z Vysočiny volil záměrně jako vrchol turnaje a myslím, že se to podařilo. První set výrazně zaostáváme hlavně na útoku, ve druhém se najednou vše láme, a my hlavně díky fanouškům chytáme druhý dech. Najednou je nás plné hřiště, hrajeme týmově, daří se především v poli. Souboj končí vytlučeným blokem v náš prospěch. Na posledním kole poháru jsme měli proti tomuto soupeři spíše štěstí, tentokrát byli Svitavané houževnatější.

A co to vše znamená? Druhé místo v turnaji potvrdilo naše průběžné šesté místo východní poloviny republiky. Obě části soutěže se pro 3 jarní kola slučují. Nás čeká druhá osmička a soupeři z Hradce králové, Českých Budějovic, ČZU Praha, Rychnova nad Kněžnou, ŠSK Beskydy, Blue Volley Ostrava a opět Velkého Meziříčí. První turnaj ve Frýdku-Místku 27.-28.ledna.
 

Trochu stranou od mediálně propíraného ČP stojí krajský přebor. Pro nás ale velmi důležitá soutěž z pohledu kvalifikace na MČR, kam postupují 2 nejlepší týmy z krajského přeboru. Pro druhou část soutěžese týmy rozdělily do dvou výkonnostních skupin a spojí se s krajem královehradeckým. Svitavané v soutěži celkem bez problémů udrželi druhé místo, kdy nestačili pouze opět na suverénní Lanškroun.

V předehrávkách si poradili jak s týmem Geodézie České Třebové, tak se Sokolem ČT II. Naopak druhý tým na tyto týmy nestačil a v soutěži získal pouze 2 vítězství na Litomyšlí.   

Hodnocení - A tým:

Z pohledu výkonnosti týmu je alfou a omegou týmový projev, kterého se nedostává. Klíčový smečaři zatím málokdy dokáží tým strhnout (výjimkou byl poslední zápas VelMezem v ČP). Špatně blokujeme hlavně útok

soupeře ze zóny IV (krajní hráči), musíme dále pracovat na přihrávce (Klika, Jarůšek), pohybu (Klohna, Meluzín) a přesnosti nahrávky (duo Šudomovic). Největší posun od soustředění ukazuje na středu Vojta Slezák.

Hodnocení - B tým:

Tak tady bude cesta ještě delší... Dobře se do budoucna jeví všichni hráči ročníku 2005 (Kefurt, Kočvara a Vízdal), z ročníku 2004 se hodně zlepšuje M. Přikryl. Posunem kategorií  o rok níže si pořád musíme zvyknout, že kluci ještě

nejsou schopni plnit vše jak si představujeme. Někteří ukazují velmi dobrou techniku v jednotlivých herních činnostech (Bohuňovský, Velecký), ale strašně se trápíme v herním řetězci. Takže hurá do práce... 

Na závěr ještě zpět k ČP. Dovolte poděkovat všem co se podíleli na organizaci celé akce. Konkrétně: Iva Čermáková (Domov mládeže OA), Robin Šauer (zajištění stravování pro týmy a občerstvení do VIP),s oddílu pak Marcela Sezemská, Petr Siekiera, Martin Kočvarovi, Tonda Pelíšek st., David Švihel, Peťa Maruš a samozřejmě šéftrenér Petr Sezemský. Z mladších poté Jindra Bohuňovský, Lukáš Vacek, Tonda Pelíšek ml., Kuba Kočvara a Honza Svojanovský.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll