To byl teda boj!:-)

S Chocní opět 1:1, tentokrát ale „jen“ s 3body

S Omladinou v Chocni

Do Chocně jsme se tentokrát vydaly v neděli a opět v omezené sestavě, kdy nám chyběly hned 2 veledůležité hráčky, Wendy a Monča. Proto jsme musely sáhnout do mladších řad a posilnit tak o Barču Šimkovou a Verču Vondrovou. (Obě odehrály své sobotní zápasy).

1. Zápas: Volejbalový klub Choceň A - TJ Svitavy A 3:1 (-15,23,18,24)

Sestava: Renča (náhra) (Lucka Šimková), Janča (účko); Evča a Barča Šimková (blok) (Káťa); Hanka a Kája (smeč).
Do prvního setu jsme vlétly po hlavě, nebály jsme se ničeho a nikoho a vše se nám dařilo. Soupeřky jsme zatlačily servisem, přes naše bloky se nemohly prosadit. Vše nasvědčovalo tomu, že to bude lehká práce. Ale, jak píšu téměř každý zápas, EJHLE. Soupeřky se vzpamatovaly z prvního šoku a hned na úvod druhého setu si vytvořily velký náskok. Měly jsme problémy s příjmem, hra začala být nervózní a přestalo se nám dařit. Vysoký náskok si soupeřky držely do koncovky, kdy jsme konečně začaly stahovat náskok, ale už bylo pozdě a na 25 bod jsme nedosáhly. Další dva sety byly v podobném duchu. Soupeřky nám vždy na začátku setu utekly o 6-8 bodů a my začaly zmírňovat náskok až příliš pozdě. V posledním setu jsme prohrávaly 20:24 a dokázaly jsme soupeřky dorovnat, ale tím to skončilo.

2. Zápas: Volejbalový klub Choceň A - TJ Svitavy A 1:3 (-23,-22,26,-20)
Sestava: Renča (náhra) (Lucka Šimková), Barča (účko); Káťa a Kája (blok); Hanka a Verča Vondrová (smeč); Janča (libero).
Po delší pauze jsme úplně překopaly sestavu. Risk je zisk a vyplatilo se. Díky liberu se zklidnilo pole a hra byla celkově jistější. Šimi dobře rozdávala náhry a holky byly na síti úspěšné. Přes naše bloky se soupeřky nedokázaly moc prosadit. Třetí set nám sice unikl jen o malinko, ale i přesto jsme si přivezly 3 body.

Byla poznat absence dvou polařsky výborných hráček. O to cennější je vítězství v druhém zápase. Celý den se nám dařily bloky a mladé holky pomohly nejen na síti, ale i šňůrami na servisu. Opět nás potrápil příjem, ale celkově hodnotím tento zápas kladně.

Již tuto sobotu odehrajeme na domácí půdě důležitý zápas proti Sokolkám, proto nás přijďte podpořit!