Češi válí, MVP tentokrát pro Jana Štokra

Série A1 se přehoupla do své druhé poloviny a nabídla další skvělé zápasy. Dá se říct, že výsledky dopadly až na malé výjimky podle očekávání. Honza Štokr pomohl týmu Perugie k výhře 3:1 nad Martinou Francou svými 22 body, nutno ale podotknout, že o vítězství se nejvíce zasloužil Goran Vujevič. Kapitán týmu totiž nesměl na přání vedení klubu nastoupit (ačkoli nikdo nevěděl proč) a podle toho také vypadal 1. set, který Perugia prohrála 19:25. Trenér Di Pinto se ale za své hráče postavil, na hřiště poslal Vujeviče a ten svou jistotou na přihrávce pomohl k hladkému vítězství v tomto setu a následně v celém zápase.

Zajímavý byl také zápas vedoucí Maceraty s Pinetem. Zde se čekalo jasné vítěztví Maceraty, ale opak byl pravdou. Pineto bojovalo a v prvních dvou setech to byla vždy domácí Macerata, která musela dotahovat a vždy zvítězila až v koncovce. Zdálo se, že si půjde pro jasnou výhru i v setu třetím, ale Pineto svou bojovností dovedlo zápas až do tie-breaku. Tam od začátku dominovali domácí, ale hosté znovu dokázali srovnat krok a prohráli až po svých dvou chybách v koncovce poměrem 19:21. Celý zápas odehrál i Martin Lébl, který zaznamenal 12 bodů, z toho 5 bloků. Mohlo to být i lepší, ale nahrávač mu nedával takovou důvěru jako svému univerzálovi (který musel být stejně střídán) a to i přesto, že Macerata měla dobře přihráno.

14. kolo proti sobě postavilo dva české blokaře a to Michala Raka a Jiřího Krále v zápase Piacenza - Padova. Radoval se nakonec Michal Rak, jeho tým zvítězil 3:1 a Padova tak zůstává na posledním místě, přestože v posledních kolech se Padově bodově docela dařilo. Jiří Král získal 6 bodů, Michal pouze body 4, ale důležitá je přece výhra týmu.

Velice vyrovnaný byl zápas sousedů v tabulce Verony a Trevisa. Ve venetském derby bylo Treviso mírným favoritem, ale svoji převahu dokázalo až v tie breaku, který na konec vyhrálo 15:13.

Posledním českým zástupcem je Petr Pláteník, který září v dresu Cunea. To porazilo Vibo Valentia hladce 3:0. Petr se zabydlel v základní sestavě a po boku Belgičana Wijsmanse a Bulhara Nikolova přispěl k výhře 10ti body.

Modena, která v posledním kole připravila o Italský pohár Perugii, nezopakovala vítěztví a podlehla Montichiari 1:3. V dresu Montichiari je k nezastavení univerzál italského národního týmu Mauro Gavotto, který si ne své konto připsal 27 bodů. Naopak Modeně stále chybí zraněný Brazilec Murilo.

Posledním výsledkem je hladká výhra Trenta, které zdolalo předposlední Forlí 3:0. Trento je v tabulce stále druhé jen o bod za Maceratou. Právě Trento a Macerata jsou největšími adepty na mistrovský titul.