Cenné 4 body do tabulky!

Druhou březnovou sobotu jsme na domácí půdě, v našem předposledním domácím zápase, přivítaly ženy USK Pardubice. Stejně jako týden předtím České Třebové i družstvu Pardubic jsme měly po podzimním souboji co vracet.

Do prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Kika na účku, Zdenča s Káťou na bloku a Kíša s Luckou na smeči. Tentokrát jsme měly k dispozici i naši Barušku na liberu. První set byl takový dost rozkoukávací. Klasicky přišlo pár chyb na příjmu a ani procento útoku nebylo nijak vysoké. První set tedy ztrácíme celkem rychle. Ve druhém setu už náš výkon vypadl podstatně více jako volejbal. Zlepšily jsme příjem i útok a na hřišti se začalo víc hýbat a mluvit. Výsledkem byl úplně opačný průběh oproti prvnímu setu a je tedy srovnáno na 1:1. Třetí set se zase trochu polevilo, soupeř se rozehrál, kvalitně podával a ani prostřídání sestavy nám nepomohlo k výhře v tomto setu. Soupeř se tedy dostává do vedení 2:1. My jsme se však rozhodly, že zabojujeme o ten tiebreak. Místo Kíši šla na smeč Kika a na účko nastoupila Renča. Změna na soupeře zafungovala a po boji vyhráváme čtvrtý set. Zajistily jsme si tak zisk minimálně jednoho bodu z tohoto utkání. Se stejnou sestavou jsme zahájily pátý set. Ze začátku se to vyvíjelo docela slibně. Avšak v koncovce se nám opět povedlo vytvořit pár chyb a soupeři se povedlo zvítězit tím nejtěsnějším bodovým rozdílem. Trochu smutné tedy po prohraném zápase míříme do šatny.

TJ Svitavy : USK Pardubice 2:3

Posilněné svačinkami, kafíčkem a buchtou od Kiky (prý byla moc dobrá, tak se mám pochválit, což tedy dělám nerada, ale na druhou stranu fakt se ta buchta povedla). Do druhého zápasu jsme nastoupily v téměř stejné sestavě, v jaké jsme první zápas skončily, akorát místo Káti šla na blok Evča. Na soupeři už šla po prvním zápase trochu znát únava, čehož jsme hned od začátku začaly využívat a tlačily jsme jak útokem, tak servisem. To přineslo své ovoce a výhru v prvním setu. Ve druhém setu pokračujeme s nezměněnou sestavou. Tentokrát už se soupeř trochu probral a začal klást odpor, ale ten nebyl natolik velký, aby se soupeř dostal do vedení. Po necelé půlhodince tedy zvyšujeme už na 2:0! Ve třetím setu jsme měly skvěle nakročeno k vítězství, bohužel uprostřed setu opět přišla menší krize na příjmu a posléze i na útoku, nepomohla ani změna v sestavě, a tak soupeř snižuje na 1:2. Další tiebreak už jsme ale nepřipustily. Ve čtvrtém setu jsme si plně koncentrované na hru dokráčely k vítězství a zisku důležitých 3 bodů!

TJ Svitavy : USK Pardubice 3:1

Smutek po úvodní porážce vystřídala spokojenost s výhrou a celkem 4 body do tabulky. Když pominu těch pár výpadků, tak si všechny ženy opět zaslouží pochvalu, hlavně na servisu. Rovněž bych chtěla poděkovat fanouškům, kteří nás chodí podporovat, moc si toho vážíme! No a poslední věc, ráda bych vás pozvala k našemu poslednímu domácímu zápasu v této sezóně. Ten odehrajeme v sobotu 16.3. v hale Na Střelnici proti Litomyšli, a pozor změna, už od 9:00! Doufáme tedy, že nás naposledy v této sezóně přijdete podpořit a pomoct nám tak přidat do tabulky cenné body. Těšíme se na vás!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Lucka Dědková, Renča Odvárková, Anička Loukotová, Evka Šmejcová, Zdenča Kladivová, Káťa Kroulíková, Terka Kissová a Barča Smělá