Chvaletice podruhé aneb jak to viděl Burry

Článek o mužském působení v Chvaleticích se na web tentokrát dostal později (e-redaktor a trenér v jedné osobě Venca se, jak už bylo napsáno, nemohl dvojzápasu zúčastnit), ale zpoždění budiž nahrazeno množstvím. A zde je druhý pohled na chvaletický boj, tentokrát z pera mistra Burryho.

Do Chvaletic jsme v 8 hodin ráno vyrazili s třemi zásadními myšlenkami. Zaprvé, jak porazit momentálně vedoucí tým naší soutěže, zadruhé jak se vyrovnáme s absencí třech borců (Venca na školení, Kloby v Korei a Pallouš hrál za kluky) na dvou hracích postech a v neposlední řadě, kdo proboha zase vymyslel systém, že se budeme střídat v zápasech se ženskýma. Když jsme kolem 10 přijeli do chvaletické haly, na ukazateli svítilo teprve 1:1 a nám už bylo jasné, že v 11 hodin rozhodně začínat nebudeme. Zápas se úspěšně dotáhl do tiebreaku a my mohli začít hrát o půl 12. Sestavu tvořil Pipin (nahrávač), Dolík (univerzál), Pája a Onďas (blokaří), Burry s Bubem (smečaři) a Jarin na liberu. V prvním setu nás opět trápila jakási strnulost a malé nepřesnosti jak v přihrávkách, tak i v nahrávkách, přičemž nám hru velmi znepříjemňovali vysoké a kompaktní soupeřovy bloky. Druhý set byl z naší strany o poznání lepší, přesto jsme však ani tento set nedotáhli do vítězného konce. V třetím setu jsme se opět trápili a nepomohlo ani vystřídání na postu smečaře, kdy šel do hry Macík za Burryho.

Do druhého zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě, na smeči zůstal Macík. První dva sety probíhaly obdobně jako u předešlého zápasu, soupeř vynikal kvalitní obranou jak na síti, tak i v poli a nezřídka kdy nás zatlačil i servisem. Do třetího setu jsme se rozhodli proházet lidi na postech a změnit tak rytmus hry. Pipin zůstal na nahrávce, na univerzála šel Onďas, blokaři byli Pája a Dolík a na smeč šli hrát Burry s Bubem, post libera opět zastával Jarda. Tato změna nám velice prospěla a nakonec jsme i třetí set vyhráli. Ve čtvrtém setu se soupeř opět adaptoval na náš nový styl hry a po vyrovnaném boji jsme prohráli. Celkově náš tým podal průměrný výkon, který bohužel na vedoucí tým nestačil, nicméně bojovnost a odhodlání ve čtvrtém setu druhého zápasu ukázala, že i s takovým soupeřem se dá hrát a hlavně vyhrát!

Domů jsme se vrátili za tmy kolem půl 7 večer.