ČP kadetů: První šestka udržena, ale dřelo to

Po kvalifikačním kole, kdy si naši borci vybojovali účast v první výkonnostní šestce jsme k prvnímu kolu zavítali, jak jinak, opět do Hradce Králové. Cílem bylo udržení se (umístění do čtvrtého místa), což se již dle titulku podařilo, nicméně naše výkony byly více než nevyrovnané.

Sestava byla namixována dle předsezónního plánu z hráčů A i B-týmu. Tentokrát naše malebné město reprezentovali: kapitán Tonda Pelíšek, David Jarůšek, Kuba Klika, Mates a Honza Šudomovi, Vojta Slezák, Kuba Bušek, Honza Vyskočil, Tonda Klohna a Adam Prudil.

V prvním utkání nás čekal Rychnov nad Kněžnou. Náš základ v tomto složení poprvé a také to dle toho vypadalo. Prohra 0:2. Ve stejném trendu jsme pokračovali v derby s Lanškrounem a v koncovce prohráli první set. Ve druhém jsme již více plnili taktické pokyny a utkání dovedli do vítězného konce.

Třetí zápas byl konečně za 3 body nad zlepšující se Českou Třebovou. A tyto body byly rozhodující pro udržení. S Hradcem to byla tradiční bitva s koncovkou pro domácí (1:2). V posledním utkání proti Kojetínu (0:2) dostali příležitost všichni starší žáci a nepropadli. Celkově tedy čtvrtý flek a udržení se.

Z výkonů je třeba zmínit Kubu Kliku, který na útoku byl naším rozdílovým hráčem a zřejmě i nejlepším útočníkem na turnaji. Na liberu roste zápas od zápasu Honza Šudoma. Tragédií byl celkově servis a jeho nestabilita. Zvláště starší hráči nepodrželi. Starší žáci i přes snahu chybovali na hodně na útoku. Ale jako zkušenost tento turnaj k nezaplacení. Další kolo 1. prosince. Ze spodní šestky jdou nahoru oba pražské týmy (Lvi a Orion).

Výsledky: www.cvf.cz/souteze/soutez/

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll