ČP Kadetů - Top 6 opět uhájeno

V sobotu 1.12.2018 jsme se vypravili na 2. kolo do Prahy, přesneji do Dolních Březolup, které hostil Orion Praha.
Z titulku je jasné, že to byla výprava úspěšná.
Přikládám reportáž očima Petra Leinwebera (tak jak ji poslal :))

V sobotu prvního prosince se naši kadeti vydali pod vedením Lišáka a mé maličkosti na další kolo ČP kadetů, které se odehrávalo v Praze. Cesta díky značně nepříjemnému počasí mohla být zároveň i konečná, ale naštěstí oddíl zařídil výborný odvoz, v podobě minibusu i s řidičem, děkujeme.

Sraz byl naplánován na sobotu 6 ráno, což byl zároveň moment, kdy jsme si uvědomili, že Melis se rozhodl nedat nám registračky…ještě, že se s námi do Práglu rozhodl vydat i Peťa Maruš, i když toho více než sport lákaly vánoční trhy. Díky němu a asistenci Pepína Meluzína, jsme posbírali potřebné registračky (asi pro 6 hráčů z 10) a vydali se směrem na D1 a do Prahy. Jak už jsem zmínil, tak čerstvě napadlý sníh a kamiony odpočívající pod každým větším kopečkem by pro nás jindy byly problémem, ale díky panu řidič jsme dorazili do haly Orionu Praha se značným předstihem. Kluky čekalo pět zápasů, a tak moudře využili volný čas na svačinu, svačinu, svačinu a  nakonec i rozhýbání.

Kojetín vs Svitavy – 2:0 (-9 ; -18)

Hned první zápas a kluci hned čelili nejtěžšímu soupeři. Soupeř nás přehrával ve všem co šlo. Od příjmu po útok. Náš příjem mírně řečeno tekl, Pepíno, který nastoupil kvůli obavám z poranění kotníku na náhru místo na smeč, se snažil co to šlo, ale bohužel ještě nemá tolik odnahráváno jako jiní nahrávači z týmu a když už letěla prvotřídní nahrávka na kůl, tak smeč skončila buď zabořená v sít nebo v obložení tělocvičny. Nebudu to protahovat, 0:2 po asi 35 minutách

Hradec Králové vs Svitavy – 2:0

Oproti zápasu s Kojetínem kluci předváděli podstatně kvalitnější volejbal. Příjem sice stále tekl, ale už to aspoň nevypadalo, že tam jsme jen do počtu. Nicméně soupeř byl stále lepší než my a tak z toho byla prohra 0:2. Omlouvám se, že se nedochovalo skóre, ale mobil mi vymazal polovinu fotek zápisů...asi ho pošlu dělat sněhuláky.

Rychnov n. Kněžnou vs Svitavy – 1:2 (-19; - 23; - 13)

Před zápasem bylo trenérům oznámeno, že minulé kolo jsme se se stejným soupeřem tahali o každý bod, ale nakonec z toho byla prohra. Motivováni touto informací jsme se rozhodli strčit Tondu na nahrávku, Matese na libero a Pepíno to jistil z lavičky, aby pomohl tam, kde to bude zlé. Upřímně, po prvním setu jsme se divili, jak se s nimi mohli tahat o každý bod, protože oni si je prostě vzali. Ve druhém setu, ale kluci nastoupili a díky spolehlivým kůlům (Kuba Klika, Pepé Meluzín, Honza Svojanovský, Adam Prudil a Tonda Klohna…jo, hodně se střídalo) jsme nakonec dovedli zápas do vítězného konce. Skvělá práce hlavně od Matese na liberu a Tondy na nahrávce.

Orion Praha vs Svitavy – 0:2 (-24; -15)

No domácí celek byl rozhodně nejjednodušším soupeřem, ovšem rozhodčí se evidentně cítil povinován jim pomoci. To a naprosto zbytečné chyby kluků způsobily, že se soupeřem, se kterým se mělo hrát tak 25:5, jsme málem prohráli první set. Nakonec se ale kluci (na rozdíl od rozhodčího) probrali a druhý set už byl spíše přehlídkou toho, co umí. Na to, že někteří jsou stále staršími žáky to byla absolutní poezie.

Lvi Praha vs Svitavy – 1:2 (20 ; -15; -12)

Nebudu lhát, tohoto soupeře jsme se bál nejvíce, už při rozpinkání hrál všemožné a nemožné kombinace a za boha jsem nebyl schopný najít nic, v čem by je naši kluci mohli trumfnout. Ještě že jsem byl úplně slepý. První set, navzdory tomu že výsledek byl poměrně těsný, stačil k tomu aby si Pražáci dali frňák tak nahoru, že neviděli středovou čáru. Kluci toho náležitě využili a rozsekali je způsobem, že v televizi by to mohlo být až po jednadvacáté večerní. Úžasná práce od všech (Mates na náhře super, Pepíno, Adam Prudil, Tonda Klohna a Klikoun výborná hra z kůlů, Tonda na liberu lítal jako motorová myš a Kuba Žižka a Vojta Slezák předvedli precizní práci na bloku). Vzhledem k tomu, že hra byla velmi intenzivní, a taky že to byl poslední zápas, nám během prvního setu kvůli migréně kompletně odešel Honza Svojanovský. Příjem nám taky začínal jít, až na jedno nebo dvě podání, se kterými si kluci nebyli schopni poradit, ale od toho je time a ukecaný trenér (ty jsme měli dokonce dva).

Suma sumárum:

Oba trenéři byli velice příjemně překvapeni výkony kluků. Jmenovitě:

Mates Šudoma – na liberu velice dobrý výkon a na nahrávce asi nejlepší z našich kluků

Pepíno – na náhře to ještě není ono, ale dejte mu pár měsíců a bude to super. Na smeči velice precizní a hlavně hrál hlavou. Velká pochvala

Adam Prudil a Tonda Klohna – Veliký potenciál v obou případech. Tonda má občas slabší chvilky na útoku, ale i tak super práce. Trošku jim zlepšit příjem a pohyb v poli a můžou rovnou k juniorům.

Vojta Slezák a Kuba Bušek – Ještě je potřeba se pořádně vyhrát. Občas dělali školácké chyby, ale to je jen věc zkušeností. Super přesouvání na bloky.

Kuba Žižka – Asi největší star naší obrany na síti. Co dostal o to se postaral aby to skončilo na zemi. Mimo jiné taky asi nejúspěšnější hráč na podání. Super práce, chválíme.

Lišák jr. (Tonda Pelíšek jr.) – Technicky vše skvěle zvládnuto. Super práce v poli a skvělá práce, co se motivace a organizace obrany týče. Palec hore

Honza Svojanovský – Návrat po nemoci a takřka bez tréninku, I tak se snažil a od třetího zápasu, kdy už se dostal do pohody super. Na konci fyzicky odpadnul, ale i tak super.

To je tak vše, co lze k tomuto kolu poháru napsat. Cesta zpět proběhla bez problémů a už po deváté jsem byl spokojeně doma. U ostatních nevím, nedělal jsem průzkum. Děkuji za trenéry za super výkony, za doprovod (táta od Kuby Buška, Peťa Maruš s chotí) a za super odvoz.