ČP žáků│10. místo a chuť jednoho vítězství

Jak již bylo avizováno, rovněž třetí a poslední kolo ČP starších žáků pro dvanáct účastníků pořádal Nový Jičín. Nová vládní opatření lehce pořadatelům zkomplikovala situaci, ale nakonec turnaj odehrán ve 3 tělocvičnách s nutností přechodů, naštěstí na velmi krátkou vzdálenost. Hned první zápas nám přichystal vedoucí tým celé soutěže Brno.

Z trenérského pohledu velmi povedený zápas oproti starším a dvě hlavy větším borcům. Naši kluci hráli bez chyb a odvážně. I trenér soupeře ocenil zlepšení našich borců. Přesto soupeř nad naše síly 0:2 (-18,-13). Hlavně se dařilo na přihrávce, kde víme, že nás nejvíc tlačí bota.

Bohužel v této činnosti jsme selhali hned v následujícím utkání proti Blue Volley Ostrava, kdy v každém setu dva hráči soupeře dlouhou plachtou rozbili naše veškeré naděje a to jsme si na ně věřili. Prohra 0:2 (-12,-17). Jako na houpačce byl posléze zápas proti Frýdlantu, kdy jsme vstávali z mrtvých první set a opět zkolabovali na příjmu set druhý 0:2 (-20-14).

Čtvrté sobotní utkání a již pošesté v sezóně Letohrad. Kluci dřeli se snahou odčinit drtivou porážku z minulého kola poháru. V první setu máme dva setboly, bohužel soupeř v koncovce stabilnější a otáčí. Druhá sada opět vyrovnaná a znovu koncovka pro Letohradské 0:2 (-24,-19). Den zakončen proti Green Volley Beskydy, tedy Frýdku-Místku. Bohužel bez šance. Velká únava ani změny v sestavě nepomohly 0:2 (-14,-13).

Druhý den nás v malém play off a boji o 9.-12. místo čekalo Velké Meziříčí. Kluci z Mezu zaznamenali několik výborných výsledků včetně výhry nad Zlínem. Před zápasem obvyklá hecovačka trenérů a šlo se na věc. My jak ze žurnálu na servisu válcujeme protivníky hlava nehlava a vítězíme 25:13. Ale jak už to v tomto věku bývá Doktor Jekyll zmizel, a dostavil se pan Hyde. V mezihře držíme vyrovnanou hru, ale kazíme 5 podání z pěti, poté opět tři za sebou. To nejde vyhrát. Sadu ztrácíme 16:25. Do stavu 6:6 vše vyrovnané a poté vše bere do rukou na servisu kapitán Michal Waclaw a po něm doráží svou plachtou soupeře David Novák. Vítězství 2:1 no a lítali jsme jak kdybychom to tam celý vyhráli. ale tak to má být.

Věřili jsme si v zápase o 9. místo opět na Letohrad. Soupeř si na nás ale už taky věří a sfoukává nás jak svíčku v prvním setu. Ve druhém sice držíme krok, ale opět závěrečná fáze s lepší koncentrací naši protivníků.

Reprezentovali: Šimon Janalík, Tom Jarůšek, Tom Janků, Mates Kavalír, Lukáš Konečný, Marek Meluzín, Dave Novák, Sam Přikryl, Mates Volgyi a Michal Waclaw

Pohár pokračuje turnaji o víkendu od 15. ledna. Nás se týká poslední výkonnostní skupina, kde potkáme Duklu Liberec, Lvi Praha B, Český Krumlov, Velké Meziříčí a Havlíčkův Brod, kde se turnaj pořádá.