ČP žáků aneb první velká volejbalová zkouška

Tak nám naši žáci poprvé vyrazili do světa na Český pohár. Dvoudenní turnaj, soupeři z celé Moravy, krásně zrekonstruovaná hala ABC v Novém Jičíně a deset hladových borců s tohou poprat se o co nejlepší výsledky.

Jak titulek napovídá, jeli jsme se především učit. Tým tvořený ročníkem 2008 a mladšími (+ Mates) bude mít svůj vrchol až za rok, ale cíl před turnajem byl uhrát nějaký set a dát v každém sadě 15 bodů+. Ty vítězné byly nakone čtyři okořeněné jednou výhrou a pod 15 bodů byli kluci jen dvakrát.

Postupně jsme se utkali s Novým Jičínem (1:2 a málem první překvapení), Frýdlantem (0:2 - škoda obou koncovek), Zlínem (0:2 a nejméně povedené utkání hlavně ve druhém setu), Znojmem (0:2 - zde nutno přiznat, že nás favorit šetřil) a Kojetínem (0:2 - tradiční poslední utkání dne plné chyb z obou stran). To vše znamenalo poslední šestý flíček a boj o celkově 9.-12. místo.

Druhý den nás čekala Ostrava. Konkrétně oddíl Blue Volley. První set vítězství, druhý porážka. Třetí dějtsví tečeme na servisu... Prohra 1:2. Konec dobrý všechno dobré. O celkové 11. místo nastupujeme proti našim dobrým známým z VelMezu. Bitva jako hrom a jsme nakonec šťastnějšími.

Co dodat závěrem? Spokojenost. Jsme na dobré cestě. Kluci se hlavně vůbec nebáli soupeřit s většími a staršími. Nutno dále pracovat na technických nedostatcích, zesílit a vydržet se zdravým sebevědomím.

Další kolo opět v Novém Jičíně 6.-7. listopadu. Speciální poděkování rodičům (Lucka Patočková a Petr Novák) za pomoc s dopravou.

Svitavy reprezentovali: Šimon Janalík, Tom Jarůšek, Mates Kavalír, Tom Janků, Matěj Volgyi, Michal Waclaw, Marek Meluzín, Lukáš Konečný, Kuba Patočka a David Novák.