ČP žáků: K zápasům + poděkování

Tak pohár ve Svitavách je za námi a nezbývá než bilancovat. Udělali jsme to po našem a snad se soupeřům u nás líbílo. O tom ale určitě více Elvis v komentářích. Na mé maličkosti je zhodnocení všech zápasů a poděkování všem, co se podíleli na organizaci.

Svitavy - Česká Třebová 2:0
Soupeř nastoupil na smeči i s talentovaným Neubauerem, přes kterého vedla většina útoků, které skládal. My ale nepanaikařili, hráli zodpovědně a disciplinovaně. Distribuce útoků na naši straně byla přeci jenom přes více hráčů, což se ukázalo jako rozhodující. První utkání a důležité vítězství.

Svitavy - Zlín 2:0
Soupeř s výraznou výškovou převahou a bývalým ligovým nahravačem Jakubíčkem v roli trenéra. My ale pokračujeme v dobrém výkonu. Druhý set už soupeř rezignuje s výsledkem 25:9 pro naše barvy

Svitavy - Brno 2:0
Soupeř je pohromadě v této soutěži již druhým rokem a zvedá se. Nám se již tolik nedaří na útoku po zhoršené přihrávce. Brno ale s více nevynucenými chybami především na útoku nemá šanci.

Svitavy - Znojmo 2:1
Znojemáci na nás prostě umí. Vyrovnaný kádr, takticky dobře vedený. Na nás je vidět trochu i únava a ztrácíme první sadu. Od druhého dějství se ale konečně zlepšujeme především na servisu a silou vůle dotahujeme vše do vítězství ve třetím setu. Uffff.

Svitavy - Ostrava 0:2
První zápas v neděli. Ostrava v sobotu marná. Hraje proti papírově horším soupeřům. Vyhrává s odřenýma ušima a dokonce ztrácí 2 sety. Na první pohled by to mělo jít stejně jako ve Frýdku, ale opak je pravdou. Soupeř jako vyměněný. Za celý zápas jedna chyba na útoku a dvě na přihrávce. Bezchybný výkon a my dostali rychtu, kterou nikdo nečekal. Číža i Kvápa psychicky utkání nezvládají a my jsme zpátky na zemi.

Svitavy - Přerov 2:0
Papírově slabší soupeř, kdy jsme chtěli prostřídat i lavičku. První set naprosto tragický a pokračujeme v "ostravském" představení. Utíkáme ze setbolu a první set získáváme 28:26. Další set již soupeř nezvládá naši plachtu. Peťa Leinweber je na servisu snad 10 bodů. Do hry jdou tedy konečně i Šimon a Štěpán.

Svitavy - Nový Jičín 2:0
Bombónek na konec. První tým tabulky na závěr celého turnaje. Chceme zlepšit obranu na síti, takže na plac jde Jirka a Adam se posunuje na účko. Hrajeme jak z partesu. Kluci podávají dle pokynů a soupeř nepřihrává, stává se čitelným na útoku a naše mašina se rozjela na šestý stupěň. Klikoun bezchybný na útoku. Davy v ochozech tradičně řádí a kluci jsou na vítězné vlně. 2 x 25:17. Není co dodat. Dobrá práce.

Poděkování na závěr...
O tomto víkendu chlapeckou složku čekal totální blázinec. Pohár, 1. liga juniorů,
barevný volejbal v Poličce... Já z toho měl předem hrůzu, ale dali jsme to. Určitě