ČP žáků: Konec dobrý, všechno dobré...

Český pohár žáků v druhé polovině soutěže pro nás znamenal účast ve skupině o 31.-36. místo. Na první pohled hluboko v poli poražených, na ten druhý ideální příprava pro příští sezónu. O pořadatelství turnajů se podělil Havlíčkův Brod (1. a 3. turnaj) a Svitavy (2. turnaj), kde jsme obsadili postupně páté, druhé a nakonec dokonce první místo.

Na prvním turnaj tým dorazil oslaben o některé hráče z důvodu karantén a nemocí. Na druhou stranu v stejné situaci bylo spousta dalších týmů a dá se říct, že z tohoto pohledu jsme sezónu docela ustáli. Začali jsme dvěma porážkami s Brodem a Mn. Hradištěm. Zlepšení přišlo proti stejně starým klukům z Prahy (Lvi B). Český Krumlov se více než nepovedl (0:2). Naopak z temnoty na výsluní zápas s našimi starými známými z Velkého Meziříčí a krásná výhra 2:0. Celkově to ale nestačilo více než na 5. místo.

Druhé svitavské kolo bylo ve opět znamení pandemie (nedojel Krumlov a nakonec z důvodu kolapsu vlaků ani Praha). My dokázali porazit Havlíčkův Brod a Liberec. Naopak VelMez nám vrátil po bezchybném výkonu porážku z minulého kola i s úroky. Za tento turnaj nutno především pochválit maminky za dobroty do VIPky. Tímto s odstupem ještě jednou díky i za trenéry ostatních týmů.

Poslední turnaj byl opět v režii HavlBrodu, tentokrát organizovaný v pěkné hale v Chotěboři. Bylo méně místa na servis, ale pro všechny stejné. Opět chyběla Praha z důvodu covidu. Ostatní v 9 hodin na značkách. My zahájili spanilou jízdu a dokázali porazit domácí, Krumlov i Velmez. Nestačili jsme pouze na Karlovarsko, ale k vítězství v turnaji nám pomohli kluci z Vysočiny, kteří naše přemožitele porazili ve třech setech. Celkově končíme na 33. místě z 36. účastníků. Ale zajíci se budou počítat pro tyto kluky až za rok touto dobou.

Co dodat k našemu účinkování... Zlepšovali jsme se ve většině herních činnosti. Kluci mají solidní skákanou plachtu, někteří i dobrý smečovaný. Musíme pracovat na stabilitě. Viditelný posun v přihrávce bagrem i mimo osu těla, stále problém na prstech, kde chybí síla. Na té je třeba zapracovat v přechodném a přípravném období. Zlepšujeme se i v poli a mezihře obecně. Na dobrý útok a kvalitní blok nám ještě chybí centimetry, ale to snad do podzimu doženeme. Můžu slíbit, že příští sezónu budeme strašně zlobit.

Svitavský tým na turnajích reprezentovali: kapitán Michal Waclaw, Šíma Janalík, Tom Janků, Tom Jarůšek, Máta Kavalír, Michal Karpeles, Lukáš Konečný, Mára Meluzín, David Novák, Kuba Patočka, Sam Přikryl, David Škyvara, Péťa Švihel a Mates Volgyi.

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll