ČP žáků: Postup mezi elitu

Kvalifikační roztřel východní poloviny republiky nás poslal do druhé výkonostní skupiny pro první kolo pořádaném luxusně ve Velkém Meziříčí. My odjížděli s pokorou nicméně s jasným cílem zabojovat o postup do TOP8, tedy na tomto turnaji skončit do druhého místa.

Celý "výlet" nezačal příliš šťastně nedostavením se jednoho z klíčových hráčů na sraz bez omluvy, ale takový je někdy život a my pouze v sedmi lidech + moje maličkost vyrazili do srdce Vysočiny. Již z rozlosování prvního dne bylo patrné, že vše podstatné pro náš tým se odehraje až v neděli. V sobotu jsme celkem snadno zdolali Letovice, Blue Volley Ostravu a Letohrad. Na závěr dne po srdnatém boji kluci podlehli bývalým mistrům republiky v kategorii mladších žáků ze Znojma 1:2.

Večer také povedený. Výborné bydlení v hotelu U bílého koníka se zvěřinovými hody. Naši borci dohnali vypocené kalorie flákem výborné zvěřiny a já tušil, že budou divoký...A byli. Volejbalově druhý den již sice nebyl tak povedený, kdy některým hráčům se již tolik nedařilo. O to cennější je, že to kluci prostě urvali. Nejdříve otočili z 21:24 proti Ostravě, poté neztratili hlavu při ztrátě prvního setu proti domácím a na závěr zkušeně pohlídali vitězství proti Rychnovu.

Hodně nás podržel na útoku především náš zabíják Kuba Dudycha. 6 výher a jedna porážka znamenaly druhé místo a postup nejen do TOP 8 ale i účast v jarních kolech, kam postoupí 24 nejlepších týmů republiky.

Reprezentovali: Honza Kefurt, Honza Kočvara, Honza Vízdal, Kuba Dudycha, Dan Karpeles, Filip Jansa a Martin Smékal.

 

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll