Čtyři body - dobré, ale bylo na víc

V sobotu 7.listopadu patřila svitavská hala Na Střelnici opravdu volejbalu, soutěžní zápasy zde odehrály družstva žen, juniorek, kadetek a juniorů. Byl to den dvou tváří, dopolední radost střídalo odpolední zklamání.

Zápas se soupeřem z Mnichova Hradiště jsme zahajovali netradičně v jedenáct hodin, protože před námi úspěšně „rozehřály“ hřiště i diváky juniorky, když smetly soupeřky z Dolního Újezdu. Nás čekal soupeř z posledního místa tabulky, tedy předpoklad šesti bodů nebyl nereálný, ale víceméně očekávaný.

TJ Svitavy – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 3:0 (21,18,21)

První zápas se předpoklady naplnily. Výkon nebyl zcela přesvědčivý, ale tři body za vítězství 3:0 nám do tabulky přistály.

Základní sestava N-Lukáš, B-Jirka, Honza, S-Mirďas, Štěpán, U-Saša, L-Johy.

Původní vize, že se na hřišti objeví všichni hráči, vzal za své, neboť začátky setů nám vůbec nevyšly. Ke střídání se tak pouze dostal ve druhém setu Filip (za Sašu) a ve třetím Vojta (za Mirďase).

TJ Svitavy – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:3 (-25,12,15,-23,-11)

Pod dojmem vítězství z prvního zápasu a pocitem, že to nějak dopadne, jsme začali první set. Ani jeden z týmů se druhému nevzdálil více jak o dva body, do koncovky jsme vstoupili jako ten, kdo tahá za kratší konec, a už se nám nepodařilo soupeře přetlačit a set získat. Druhý set poznamenala moje chyba při zápisu postavení (prohození smečaře a blokaře). Výsledek byl překvapující, kluci se s tím nejen vyrovnali, ale probudilo je to a set přesvědčivě vyhráli. I třetí set probíhal ke spokojenosti trenérů i diváků, kterých se sešlo velmi příjemné množství a kteří hlasitě hnali naše borce kupředu (v obou zápasech, za což jim patří náš velký dík). Celý set byl pod kontrolou, soupeře jsme drželi celou dobu v bezpečném bodovém odstupu. Ještě v polovině čtvrtého setu nic nenasvědčovalo nějakým zásadním komplikacím, zlom přišel za stavu 19:15, kdy na nás padla deka, z které jsme vymotali až při závěrečném pozdravu. Ten bohužel následoval po prohraném tie-breaku.

Hodnocení je krátké – zbytečná ztráta dvou bodů, nedokázali jsme najít sílu, resp. osobnost, která by zlomila nepříznivý vývoj čtvrtého setu a následného tie-breaku.

V úterý nás čeká utkání v Chocni, která okupuje třetí místo tabulky, a sobotu expedice na daleký sever a utkání s Hronovem (7. místo).

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/3357', '', '172.20.0.29', 0, 'dg67gv3khfcq5j5dqmeoqfe3hr45n2cb', 0, 1713292761) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174