Další 3 body doma!

V sobotu 19. 2. 2022 jsme po menší pauze opět naskočily do zápasového tempa. Tentokrát jsme na domácí půdě vyzvaly soupeřky z Moravské Třebové, kterým jsme měly v této sezóně rozhodně co vracet. Však jsme se na to taky patřičně připravily a to rovnou v plném počtu 12 hráček.

Do prvního utkání nastoupila Klárka na náhře, Kika na účku, Evka se Zdenčou na bloku, Lucka s Pájou na smeči a Fíla na liberu. Hned ze začátku se nám bohužel povedlo několik chyb a to stačilo soupeři k tomu, aby si vytvořil pohodlný náskok, v půlce setu jsme se však dostaly do hry a začaly hrát vyrovnanou hru, ta dospěla až do těsné koncovky, kdy se bojovalo o každý balon a bohužel měl více štěstí soupeř. První set tedy těsně prohráváme 23:25. Druhý set vypadal dost podobně, takže se hned na začátku provedla změna, a sice místo Kiky šla na účko Eliška. Opět jsme se soupeřem srovnaly krok a dostáváme se znovu do té zpropadené koncovky, i v tomto setu totiž probíhal boj o každý balon. Při dalším pokusu o změnu šla na náhru místo Klárky Renča. Bohužel se nám však vývoj setu zvrátit nepodařilo a tak i druhý set těsně prohráváme 25:27. V průběhu třetího setu se na hřiště vrátila Klárka a konečně se nám povedlo soupeři o několik balónů utéct, náskok jsme si udržely a stavem 25:19 snižujeme stav zápasu na 1:2. Ve čtvrtém setu opět byla potřeba změna rytmu a tak šla na smeč Kika místo Páji. Bojovaly jsme, co to šlo, ale bohužel se nám zápas do tiebreaku dotáhnout nepodařilo a i tento set prohráváme nejtěsnějším možným rozdílem – 24:26.

TJ Svitavy : TJ Slovan Moravská Třebová 1:3 (-23,-25,19,-26)

Po občerstvovací pauze, kdy nás oslavenkyně Pája pohostila výborným dortíkem a chlebíčky, jsme mohly naběhnout zpět na hřiště. První set druhého zápasu jsme začaly ve stejné sestavě jako ráno, akorát s jednou změnou, místo Klárky začala nahrávat Renča. Hru jsme začaly dost opatrně a tak ještě v první části setu Klárka vystřídala Renču, aby se nějakým způsobem změnil styl hry. Změna zabrala a vítězíme v prvním setu 25:21. Do druhého setu jsme provedly změnu hned na začátku a místo Evky šla na blok Kíša. V průběhu setu potom ještě naskočila na hřiště Eliška místo Lucky. V tomto setu se nám opět povedlo nasekat několik chyb, hlavně na příjmu a u balónů zadarmo. Druhý set tedy prohráváme a soupeř srovnává na 1:1. Do třetího setu jsme pokračovaly ve stejné sestavě. Tentokrát se nám povedlo vypracovat celkem slušný náskok, hlavně na servisu. Ten jsme si udržely a dostáváme se tak do vedení 2:1. Do čtvrtého setu jsme pokračovaly ve stejné sestavě. Opět jsme si v průběhu setu tvořily náskok hlavně servisem. Dostaly jsme se až do stavu 24:17. Byly jsme tedy krok od výhry celého zápasu. Při time-outu soupeře bylo u nás na lavičce proneseno, že je to v pohodě, že tenhle set už nejde prohrát. Haha. Od této chvíle se nám po návratu na hřiště povedlo nasekat tolik chyb (nebo soupeře polili na lavičce živou vodou?!), že ani jedna z nás neměla daleko k infarktu nebo nervovému zhroucení. Soupeři se totiž povedlo snížit náš náskok až na stav 23:24! Naštěstí v další výměně nastává vysvobození, úleva a taky radost, protože konečně dáváme poslední bod a vítězíme 3:1!

Takže poučení pro příště, nikdy nevyslovovat nahlas myšlenku, že zdánlivě ztracený set nelze vyhrát nebo naopak předem vyhraný set nelze prohrát.

TJ Svitavy : TJ Slovan Moravská Třebová 3:1 (21,-22,20,23)

I přes nějaké ty výpadky a kolapsy je potřeba všechny pochválit především za servis a Fílu za práci v poli. Víme, kde máme slabiny a je nutné na nich stále pracovat, abychom připisovaly těch bodů více než jen 3. Z výhry máme samozřejmě radost, protože každá výhra se počítá a do konce sezóny těch šancí zvýšit počet vyhraných zápasů ještě pár bude. Třeba hned za 14 dní. V sobotu 12. 3. totiž vyzveme soupeřky z Dolního Újezdu na domácí půdě, doufáme tedy, že nás dojdete podpořit!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Eliška Žáková, Klárka Dvořáková, Renča Odvárková, Evča Maturová, Zdenča Kladivová, Terka Kissová, Pája Nováková, Lucka Dědková, Maki Šauerová, Toša Meluzínová a Fíla Štulpová.