Další dva tiebreaky do sbírky.

Na sváteční sobotu 17.11. jsme měly naplánovaný další domácí zápas. Tentokrát proti Lanškrounu. Sešly jsme skoro všechny, tudíž to vypadalo na slibnou sobotu, co se bodů týče. Nakonec jich byla přesně polovina.

Do prvního zápasu nastoupila Baruška na liberu, Renča na náhře, Kika na účku, Vendy s Káťou na bloku a Lucka s Maki na smeči. První set byl ze začátku velice vyrovnaný. Chvíli tahal soupeř, chvíli my. V polovině setu se soupeři povedlo sice trochu odskočit. Ale díky skvělému servisu naší Maki se nám povedlo dotáhnout a nakonec set i vyhrát 25:23! S dobrou náladou, že to dneska půjde jsme začaly druhý set. Začátek i průběh setu vypadal stejně jako ten první, akorát s tím rozdílem, že v té polovině setu, kdy jsme začaly dělat chyby už se nám bohužel nepovedlo soupeře dotáhnout, ten vítězí 25:19 a je tedy srovnáno 1:1. I třetí set měl velice podobný průběh. Tentokrát se nám povedlo uhrát o bod víc, ale to bohužel na výhru v setu nestačí. Tudíž se Lanškroun dostal do vedení 2:1 a byl tu rozhodující 4 set, buď bude tiebreak nebo necháme vyhrát Lanškroun 3:1. No a jelikož už nás dobře znáte, tak víte, že když máme možnost hrát tiebreak tak ji využijeme. Čtvrtý set jsme si vzaly pro sebe poměrem stejným, jako ten první, tedy 25:23. A máme tu pátý set. Ten jsme bohužel moc dobře nezačaly. Pár chyb na příjmu pustilo soupeře do vedení, které si udržel až do konce a my opět po dlouhé době tiebreak prohráváme a bereme si ze zápasu jen jeden bod.

TJ Svitavy : VK TJ Lanšroun  2:3

Po svačinové pauze jsme nastoupily ke druhému zápasu. V sestavě jsme provedly pouze malou změnu a sice na náhru šla místo Renči Anička. První i druhý set měly dost podobný průběh. Tentorát jsme se soupeřem držely krok celý set a v koncovce opět díky výbornému servisu Maki jsme o pár bodů utekly a oba sety vyhrály(25:23 a 25:22). S vidinou vítězství jsme se pustily do třetího setu. V tom se ale bohužel začaly opět kupit chyby. Soupeři se povedlo pár bodových šňůř na servisu a i když jsme se snažily, co jsme mohly, více než 22 bodů jsme v tomto setu neuhrály. Začal tedy čtvrtý set, ten bohužel nezačal moc dobře. Soupeř nadšený výhrou z předchozího setu začal více bojovat a nám v poli padaly i jednoduché míče. I přes veškerou snahu chyby smazat končíme opět s 22 body na kontě a ano je tu druhý tiebreak. Ten byl vyrovnaný od začátku až do konce. V týmu se opět probudila bojovnost a touha vyhrát a po boji vítězíme 15:13!

TJ Svitavy : VK TJ Lanškroun  3:2

I když jsme doufaly ve více bodů nakonec to jsou jen 3. Volejbal to nebyl špatný, ale těch zbytečných chyb bylo bohužel dost. Ale body jsou doma, výhra taky a to je hlavní. Příští týden hrajeme až v neděli a jedeme do našeho krajského města, kde budeme bojovat o body proti USK Pardubice. Tak držte palce na dálku! Fanouškům, kteří nás tuto sobotu došli podpořit velice děkujeme, protože víme, že je naše výkony mnohdy stojí spoustu nervů.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Lucka Dědková, Vendy Svobodová, Káťa Kroulíková, Maki Šauerová, Anička Loukotová a Renča Odvárková

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll