Další dva tiebreaky do sbírky.

Jestli si někdo myslel, že největší derby v letošním ročníku naší soutěže bylo mezi námi a Českou Třebovou, tak se spletl. Daleko větší boj o body probíhal první prosincovou sobotu na palubovce Litomyšle. Sehrálo se 10 setů (pro nás žádná novinka), tentokrát však díky výhodě domácího prostředí brala o dva body více Litomyšl.

Zápasové absence pokračovaly i tento víkend. Sešlo se nás tedy 7 statečných + náš mladý krásný „trenér“ Luki. Na zápas jsme jeli poněkud netradičně a to autobusem. Nikdo nezaspal, nastoupili jsme všichni. A navíc jsme poznali naše nové fanoušky až z Brna (viz foto)! Do prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Renča na liberu, Káťa s Vendy na bloku a Kika s Kíšou na smeči. Tentokrát jsme s sebou neměly naše libero, takže o to víc jsme se musely v poli snažit. Za příjem patří pochvala hlavně Káťe a Vendy, které oba zápasy přijímaly na jedničku! První set jsme začaly dost opatrně, tak nějak klasicky jsme se rozkoukávaly a zjišťovaly soupeřovu hru. V koncovce se soupeři podařilo odskočit a tím vyhrát i první set. Druhý set byl podstatně vyrovnanější, dostaly jsme se do hry a v koncovce začal ten pravý boj, ten protentokrát skončil naší výhrou 26:24 a je tedy srovnáno na 1:1. Třetí šest byl zcela v naší režii, kdy jsme si došly pro výhru 25:16 a to i díky skvělému servisu Kíši a Aničky. Čtvrtý set jsme opět začaly trochu nervózně, asi už máme nějaké komplexy z těch čtvrtých setů, že je neumíme vyhrávat. A jak už asi tušíte, čtvrtý set vyhrála Litomyšl a byl na světě další tiebreak. Až dostavu 9:9 jsme se soupeřem držely krok, potom se mu ale povedlo odskočit, my udělaly pár chyb, a to znamenalo výhru Litomyšle.

TJ Svitavy : VK Litomyšl 2:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily s jednou změnou, místo Renči šla na účko Maki. První set druhého zápasu jsme začaly o dost lépe než v prvním zápase. Všechno fungovalo, jak mělo, Anička opět nastřílela hodně bodů svým úžasným servisem a tohle všechno znamenalo výhru 25:17 a vedení 1:0. To nám bohužel dlouho nevydrželo, jelikož ve druhém setu se nám opět povedlo několik chyb na příjmu, do hry se pak vrátila Renča, ale ani tak se zvrat nekonal a Litomyšl srovnala na 1:1. Třetí set byl stejně jako ten první v naší režii, Litomyšl jsme moc k ničemu nepustily, a to znamenalo opět vedení a to 2:1 na sety. No… a pak to přišlo. Totální krize a nejhorší set z celého dne. Soupeři stačila pouze podávající hráčka. Buď jsme příjem nevzaly vůbec nebo jsme nebyly schopné složit balón na zem. Soupeř si tak vytvořil obrovský náskok, který si udržel až do konce setu a vynutil si druhý tiebreak. Ten jsme začaly dobře, ovšem pak opět přišlo pár chyb, soupeř srovnal a točily se strany za jeho vedení. To jsme ovšem záhy smazaly a až do stavu 13:13 se hrálo vyrovnaně. Dvě chyby na konci setu nás však opět stály výhru.

TJ Svitavy : VK Litomyšl 2:3

Za tuto sobotu tedy bereme bohužel jen 2 body, to nás mrzí. Chtěly jsme víc. Klasicky proběhlo pár incidentů s panem rozhodčím, se kterým jsme měly tu čest se poznat již o týden dříve v Pardubicích. Ale to na možnou výhru v zápase nemělo vliv. Některé z nás možná v prvním zápase trochu rozhodilo chování některých fanoušků Litomyšle, které bylo v některých momentech už lehce nesportovní, ale i tohle bohužel ke sportovním kláním patří. Ale smutné z toho nejsme, po novém roce se chystáme na odvetu na naší palubovce! No a co se další soboty týče, je to tuším 8.12., nastoupíme k našemu poslednímu dvojutkání tohoto roku. První polovina sezony se nám totiž nachýlila ke konci a my bychom rády přidaly ještě nějaké ty body. Naštěstí hrajeme doma, takže můžete být u toho a pomoct nám těch 6 bodů do tabulky vybojovat. V sobotu 8.12. tedy přivítáme v tělocvičně ZŠ Riegrova soupeřky z Chvaletic. Takže v 10:00 se na vás těšíme!

PS: S prvním prosincem začala astronomická zima, přišel nějaký ten sníh, a to se muselo pokřtít. Nejlépe nějakým pěkným držkopádem, o který se postarala samotná kapitánka. Jojo nosit na sníh tenisky se nevyplácí.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Terezka Kissová, Anička Loukotová, Renča Odvárková, Káťa Kroulíková, Maki Šauerová a Vendy Svobodová.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll