Další utkání u soupeře a opět domů bez bodu.

V sobotu 14.10.2017 jsme jeli do Žďáru nad Sázavou, který vedl tabulku s plným bodovým ziskem. Sestava se začíná stabilizovat, již nám marodí jenom Vondrová, uzdravila se Hendrichová, ale herní výpadek byl znát.

TJ Žďár nad Sázavou – Svitavy 3:0 (16,20,18)

Výsledek tak trochu hovoří za všechno. Základní sestava se nedokázala za celý zápas vypořádat s tlakem soupeře, který v začátku setu si vytvořil dostatečný náskok a ten si potom udržoval během celého setu. Nepomohlo ani střídání hráček na jednotlivých postech, v některých chvílích družstvo působilo i odevzdaným dojmem, a pokud nám odešel i příjem soupeřova podání, bylo rozhodnuto. V těchto chvílích jsme prostřídali i nahrávačky, ale špatný příjem nám stejně nedovolil zlepšení výkonu. Snad jenom kvalitou servisu jsme v tu chvíli mohli soupeři konkurovat, ale to bylo hodně moc málo. Prostě zapomenout a odpoledne se snažit na soupeře něco vymyslet.

TJ Žďár nad Sázavou – Svitavy 3:1 (-22,22,12,17)

Poslední možností pohybu v sestavě bylo zařazení Šimkové na post smečařky, protože se na středu z důvodu nekvalitního příjmu moc k útoku nedostávala. Zlepšil se pohyb hráček v obraně, přidal se kvalitní servis a zvládnutá koncovka znamenala výhru v prvním setu. Ve druhém jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu, ale v koncovce se zase nevyvarovali zbytečných chyb a domácí srovnali stav setů. I v dalších dvou setech byli lepší a jednoduše dovedli zápas k vítězství. A opět jsme na začátku. Nevyrovnanost výkonů jednotlivých hráček nám na hřišti nedává možnost spolehnout se na nějakou herní činnost v celém zápase, snad jenom bloky a servis snesou přísnější měřítko. Snad jeden kladný poznatek. Do hry se více dostala druhá nahrávačka Šrůtková a výkonem určitě nezklamala. Po pauze nás čeká soupeř, který je v tabulce těsně před námi, bude to boj, ale přijďte se podívat, nedáme se zadarmo.

Za Svitavy hráli: Klára Dvořáková, Verča Hendrichová, Martina Fröhdeová, Linda Horáčková, Andrea Karafiátová, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Markéta Šrůtková Trenér: Martin Knížek

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll