Další výhra je naše!

Tento víkend na nás čekal zápas v neděli a jelo se do Lanškrouna, kterému patří druhá příčka v tabulce. Odhodlané urvat další body, jsme nakonec jeden cenný skalp přeci jen dovezly. A pozooooor opět v tiebreaku!

Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně, celých 10 žen a 2 fanoušci! A věc nevídaná, neslýchaná, jely hned 4 blokařky! Do prvního zápasu jsme tedy nastoupily v následující sestavě: Káťa, Vendy – blok, Lucka, Kíša – smeč, Renča – náhra, Kika – účko a Baruška libero. První set jsme se evidentně hledaly, protože nedopadl právě nejlépe. Soupeřky měly opravdu velice kvalitní servis, se kterým jsme si prostě nevěděly rady. První set tedy získaly ženy z Lanškrouna. Druhý set už vypadal trochu lépe, možná to bylo lehce pozměněnou sestavou. Avšak v polovině setu Káťa vyskočila na blok tak obětavě, až jí to stálo zkřivení malíčku, který naštěstí naše budoucí MUDr. Tereza Kissová ihned narovnala. Nemocnici však potom Káťa stejně navštívila, ale je z toho jen ortéza, takže to vlastně dopadlo dobře. Druhý set tedy po menší pauze nakonec stejně skončil výhrou Lanškrouna. Ve třetím setu jsme se ještě pokusily vzdorovat, bohužel v koncovce byl opět lepší soupeř. Takže první tři body berou ženy z Lanškrouna.

TJ Svitavy : VO TJ Lanškroun 0:3

Po pouze patnáctiminutové pauze jsme naskočily do druhého zápasu. Základní sestava vypadala takto: Vendy, Evča – blok, Kíša, Lucka – smeč, Klárka – náhra, Renča – účko a Baruška libero. První set byl již od začátku velice vyrovnaný, začaly jsme tlačit servisem i my a nedovolovaly soupeři tak dlouhé šňůry. V konce nás bohužel pár chyb stálo set, a tak první set bere soupeř. Druhý set probíhal velmi podobně, s tím rozdílem, že v koncovce přálo štěstí nám a první vyhraný set byl na světě. Ve třetím setu jsme si opět vybraly menší psychickou krizi a soupeř tak zvýšil na 2:1. My se ale rozhodly, že se nevzdáme. Čtvrtý set patřil nám, v koncovce bylo sice opět menší drama, ale zvládly jsme ho úspěšně a mohlo se jít do tiebreaku (opět). Do tiebreaku nastoupila Vendy s Jarmi na bloku, Lucka s Kíšou na smeči, Kika na účku, Klárka na náhře a Baruška jako libero. Ze začátku více tlačil soupeř, strany se točily za stavu 8:5 pro Lanškroun. Druhá polovina tiebreaku, ale patřila nám. Především Jarmi, která i přes velkou absenci tréninků předvedla naprosto špičkový výkon jak ve hřišti, tak na servisu. A tak jsme mohly slavit další výhru v roce 2018.

TJ Svitavy : VO TJ Lanškroun 3:2

Co k tomu dodat, pochvala patří jako vždycky všem hráčkám. My jsme se nevzdaly a bojovaly až do konce. A taky samozřejmě našim fanouškům Jirkovi a Lukymu, kteří fandili a podporovali celou dobu! Příští týden hrajeme opět na domácí půdě. Tentokrát proti ženám z Pardubic! Tak doufáme, že si na ty naše tiebreaky uděláte čas a přijdete zafandit! Ale třeba vás překvapíme a budou to dvě výhry za 6 bodů.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Terka Kissová, Lucka Dědková, Jarmi Dopitová, Evča Šmejcová, Vendy Svobodová, Renča Odvárková, Klárka Dvořáková a Káťa Kroulíková

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll