Dnes rozhodující bitva se Slovenskem

Podle předpokládaného scénáře se vyvíjí kvalifikační turnaj na Mistrovství Evropy 2009 v Plzni. Hlavní favoriti - naše reprezentace a Slovensko - zatím neztratili ani set a shodně porazili Ukrajinu i Rumunsko 3:0.

Překvapující byly oba zápasy favoritů s Ukrajinou, o které se soudilo, že do konečného rozhodování promluví daleko více. Ukrajina silně zaostává za výkony z Popradu. Ve třetím setu včerejšího utkání nám však pěkně Ukrajinci zatopili. Od začátku vedli a své vedení dotáhli až do koncovky, kdy jsme prohrávali 18:22! Obrovskou vůlí a odvahou jsme však set otočili. V koncovce se nám dařil servis, Ticháček a Král dali esa a v úplném závěru vyslal dvě bomby David Konečný.

Na náš zápas s Ukrajinou již dorazili fans ze Svitav vyzbrojeni bubny a činely. Rozpumpovali v hale atmosféru, takže se naši hráči dočkali bouřlivé podpory aspoň té tribuny, nad kterou bubeníci stáli. Druhá strana však zůstala věrná tradici "ruského publika".

Postupová matematika před dnešním utkáním se Slovenskem je jasná. Při výhře 3:0 postupujeme z prvního místa my. Při výhře 3:2 nebo jakékoli prohře postupují přímo Slováci a my jdeme do zářiové baráže s Makedonií nebo Běloruskem (záleží na dnešních zápasech v kvalifikační skupině C). Při naší výhře 3:1 se bude počítat celkový poměr míčů.

Pokud budete sledovat dnešní utkání v televizi, žlutočerné dresy na tribuně nehledejte. Jako výraz podpory našemu týmu dnes Svitaváci obléknou dresy červené - reprezentační.