Doba temna stále trvá, ale...

Doba temna…Jo i takhle by se tomu, že už se nám tři týdny v řadě nepodařilo vyhrát, dalo říkat. I když ten poslední víkend už jsme byly k výhře blízko!

Po nepovedeném zápase v Lanškrouně jsme v sobotu 26.10. pokračovaly prvním domácím zápasem proti Chvaleticím. Bohužel to byl prozatím asi náš nejhorší zápas sezony (pokud nepočítám ten výpadek v posledním setu druhého zápasu v Pardubicích). První set prvního zápasu jsme se se soupeřem vcelku držely, v koncovce klasicky přišly chyby a my ztratily první set. Ve druhém setu bohužel nenastalo zlepšení, nýbrž nám klasicky odešel příjem. Tudíž se soupeř ujímá vedení už 2:0. Bitva o možnost tiebreaku ve třetím setu nám bohužel taktéž nevyšla, byť jen o pár bodů. V prvním zápase tedy poměrně rychle vítězí ženy z Chvaletic.

TJ Svitavy : Energetik Chvaletice 0:3

Ve druhém zápase začínáme v podstatě stejně jako ráno, průběh prvního setu celkem v pohodě, ale pár chyb na příjmu dostalo do vedení soupeře. Druhý set byl nejsvětlejším bodem celého dne a sice se nám ho podařilo vyhrát, hlavně díky kvalitnímu servisu našich hráček. No bohužel se nám na tento výkon ve třetím setu navázat nepodařilo, spíš naopak. Soupeř nás doslova rozdrtil svým servisem a ujal se vedení 2:1. V posledním setu se nám již průběh utkání zvrátit nepodařilo, a tak si soupeř odváží ze Svitav plný počet bodů.

TJ Svitavy : Energetik Chvaletice 1:3

Co k tomu říct závěrem. Příjem, příjem a zase příjem. Bohužel jsme soupeři naším zkaženým příjmem darovaly příliš mnoho bodů a s tím se bohužel zápas vyhrát nedá. Nutno dodat, že servis měl soupeř opravdu kvalitní. Avšak pokud už příjem byl, stávkoval útok, což bylo nejspíš z části způsobeno i značnou výškovou převahou soupeře. Nezbývá nám tedy než držet hlavu vzhůru, poučit se ze svých chyb a bojovat dál.

O nějaký ten zvrat jsme se chystaly pokusit v neděli 3.11. v Dolním Újezdu. Skoro už se nám to povedlo.

Do prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Kika na účku, Evka s Fiedler na bloku a Lucka s Káťou na smeči. V prvním setu jsme si klasicky zvykaly nejen na soupeřovu hru, ale taky na nízký strop v tělocvičně. Díky našim několika chybám si soupeř vybojoval první set pro sebe. Ve druhém setu, už je naše hra zase o pár úrovní výš a je to znát. Soupeři šlapeme na paty a tentokrát nám nepřálo spíš štěstí, soupeř se tedy ujal vedení 2:0. Ale, ve třetím setu se začala projevovat naše stará známá bojovnost a touha s tím zápasem ještě něco udělat. A světe div se, povedlo se nám vyhrát! Ve stejném duchu jsme pokračovaly i ve čtvrtém setu s mírnou změnou v sestavě, kdy šla Kika na smeč, Renča na náhru a Káťa na účko. Zhruba v polovině setu přišlo malé zakolísání tudíž, šla na účko Anička, která nám svým nechytatelným servisem pomohla k tiebreaku! Našemu prvnímu v této sezóně. V něm jsme bohužel vyrobily pár chyb, a tak po boji vítězí Dolní Újezd. Ale máme aspoň ten bodík!

TJ Svitavy : Sokol Dolní Újezd 2:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily ve stejném složení jako ráno. V prvním setu se nám opět podařilo nakupit pár chyb a po incidentu s rozhodčím (nás opravdu musí všichni rozhodčí milovat) kvůli neodpískanému nevolejbalovému úderu byla vytažena červená karta a ukončen set s vítězstvím pro soupeře. Znervóznit jsme se však nenechaly a hodlaly pokračovat ve stejném boji jako ráno, to se nám následující dva sety celkem i dařilo, bohužel však tentokrát štěstí na naší straně nebylo a prohráváme po boji 0:3.

TJ Svitavy : Sokol Dolní Újezd 0:3

Co se těchto dvou zápasů týče, tak naše hra vypadala opravdu mnohem lépe než minulý týden. I tady bylo pár chyb na příjmu, ale celkově jich bylo o dost méně. Proto vůbec nemusíme být zklamané z našeho výkonu. Ba naopak, bereme to tak, že se naše letošní parta konečně sehrává a je to příslibem do dalších zápasů, kdy už doufejme začneme vyhrávat. Příležitost k tomu budeme mít hned v sobotu 9.11., kdy vyzveme aktuálního lídra tabulky – USK Pardubice. Proto určitě přijďte zafandit do sportovní haly Na Střelnici od 10 hod. Budeme se na vás těšit!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Evča Šmejcová, Renča Odvárková, Anička Loukotová, Anička Fidlerová, Káťa Tesařová, Lucka Dědková a Barča Smělá.

Vlevo na fotce si můžete povšimnout našeho nového maskota Pinky Pie neboli Mamby.