Dobrý výkon na půdě soupeře přinesl první výhru mladému kolektivu v soutěži.

V dalších utkáních jsme zajížděli do Nymburku, který v minulé sezoně do posledního kola bojoval o prvenství v soutěži a tak trochu s obavou, jak toto přijme naše omlazené družstvo.

Volleyball Nymburk- TJ Svitavy 3:0 (22,17,26)
Marodka řádila v našem družstvu plnou silou, proto jsme využili možnosti a zařazení hráčky z našeho záložního družstva, které mělo tento týden volno. Po rozpačitém úvodu do utkání, kdy se nám nedařilo bránit úspěšné útoky jsme postupně začali srovnávat krok a dovedli set do vyrovnané koncovky, ale tady se v plné míře ukázala zkušenost soupeře, který nás v rozhodujících okamžicích dokázal přehrát. Druhý set byl jednoznačně nejhorší z obou utkání, tady jsme zaostávali ve všech činnostech. Ale ve třetím setu jsme zlepšeným výkonem několikrát dostali soupeře do úzkých, ale opět nás zradila koncovka, kdy jsme nevyužili setbol a tím prohráli i celé utkání.

Volleyball Nymburk – TJ Svitavy 0:3 (-22,-20,-23)
Druhý zápas jsme začali na jedničku, dařila se souhra jednotlivých postů, přitlačili jsme na servisu a soupeřova jistota se pomalu začala vytrácet. Velkou zásluhu na tomto vývoji měla právě naše blokařka, která vnesla do družstva potřebnou náladu a neustálým povzbuzováním dokázala družstvo vyburcovat. A všichni najednou pochopili, že to půjde a soupeře celkem jasně ve všech třech koncovkách setů přehráli.

První vítězství v sezoně na půdě soupeře a konečně výkon, který snese přísnější měřítko. Výbornou práci odvedla na bloku Šimková, která, pokud je přihráno, tak je skoro bezchybná na útoku a přidala k tomu výborné bloky. Na postu univerzální hráčky nastoupila ve druhém zápase Šrůtková a na nezvyklém postu mile překvapila, hlavně v obranné fázi utkání. Pokud ji i ostatní doplnili zlepšeným výkonem, tak byla první výhra na světě.

Za Svitavy hráli:
Klára Dvořáková, Martina Frohdeová, Andrea Karafiátová, Eva Šimková, Markéta Šrůtková, Verča Hendrichová, Míša Sýkorová a Bára Šimková

Trenér:Martin Knížek

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll