Doma nic moc

Předposlední dvojzápas 1. ligy juniorů proběhl doma v sobotu 28. března. Naším soupeřem byli kluci z Beskyd. Sraz v 9 hodin na hale. Vše jsme připravili na zápas a začali se rozcvičovat. Tohoto soupeře jsme již jednou porazili a tak jsme nesměli nic podcenit a porazit jej znovu. Sestava: Jedla a Mirďas smeč, blok Jirka, Šimon a Konec, účko Adam, libero Johy a nahrávka já. Trenér byl Venca.

Zápas začal v 10. Ovšem začátek nebyl podle naše gusta. Nějak jsme se nemohli dostat na svoje optimální tempo a stále jsme moc chybovali. Náskok jsme si nedokázali vytvořit a do koncovky jsme šli vždy se ztrátou 2-5 bodů.

První dva sety jsme zvládli a vyhráli, i když v těsné koncovce. Třetího a čtvrtého setu se ujal soupeř a tak přišel tiebreak. Nálada po celou dobu nebyla taky v nejlepším. Do pátého setu jsme museli dát vše a museli jsme ho vyhrát a taky na konec vyhráli. Zisk dvou bodů.Celkově jsme kazili podání a to v hojném počtu, příjem sem tam uletěl a nahrávka nebyla taky nějak vábná.

40ti minutová pauza a šlo se na druhý zápas. Tam přišla změna a to že na účko šel Konec a na blok Šimon. Tento taktický tah se projevil velice pozitivně a na to poukazoval stav 5:1 pro nás v prvním setu. Náskok jsme si získávali do stavu 11:4. Pak přišel zlomový bod, soupeř nás doháněl. Vše jsme nakonec udrželi a vyhráli první set. Druhý set jsme ale zase prohrávali. Zhoršení v některých činnostech. Ale jelikož tenhle den se nám koncovky dařily, tak jsme vše zvládli. Výhra. Třetí set jsme si nemohli znova dovolit prohrát. Šli jsme do toho se vším a taky se to povedlo. Mírné výpadky v určitých chvílích, ale pak pár pěkných akcí a vše vyšlo.

Svitavy - Beskydy B 3:2 (25,25,-22,-21,13) Svitavy - Beskydy B 3:0 (23,22,22)

Velice výborně se ujmul role účka Konec, což nám velmi pomohlo. Dále pak děkujeme všem, co nás přišli podpořit a podívat se. V tabulce jsme se propadli bohužel až na páté místo. Nicméně je možnost být ještě na 4. místě, pokud si příští týden (poslední kolo) odvezeme ze Znojma minimálně 4 či 5 bodů. Úkol nemožný, ale šance tu je.