Domácí prostředí je vždy výhodou!

V neděli bylo odehráno čtvrté kolo Krajského přeboru žáků, kde máme dvojí zastoupení. Hrálo se zároveň s přeborem děvčat v naší hale a tak jsme se s Jirkou Švihelem dohodli o prostřídání na prostředním hřišti a vše proběhlo bez nějakých komplikací. Snad jen Jirkova síla byla malé zaškobrtnutí. Když natahoval síť, tak urval lanko! Chtěl jsem ho hned přihlásit Berouskům do cirkusu, kde shánějí trhače podkov a ohýbače tyčí, ale přihlédnu-li k opotřebovanosti materiálu a jeho dispozicím, tak jsem telefon do šapita raději típnul.

První zápas hrálo naše Ačko proti a to budete překvapeni, našemu Béčku. Výše postavení jednoznačné vyhráli a notnou část prohry na svých bedrech nesl David. Nevzal snad ani jeden příjem a mohl se vztekat jak chtěl, skákat třeba po hlavě, běhat po uších, ale tak to bude ve volejbale chodit. Soupeř si najde hráče, co mu nějaká činnost nejde a bude vystaráno. Navíc je přijímající smečař a to bude hodně práce se příjem naučit.

Dále se hrály zápasy dle pořadí Ačko jednoznačně porazilo Ústí nad Orlicí, i když jsem jim po prvním setu 25:16 říkal, že se bude hrát jiný set a je potřeba se do něj pustit jako do prvního. Tohle už mám vyzkoušené. Jakmile tohle vypustím z huby, tak je malér! Samozřejmě jsme prohrávali 1:7! Naštěstí se mančaft oklepal a poctivě vyhrál i druhý set 25:18, ale na jiná družstva např. v Českém poháru by to nestačilo ani náhodou. Béčko prohrálo s Ústím i když tam byly takové náběhy na dotažení se na ně. Bohužel naše vlastní chyby nás ubíjejí. S Pardubicemi si myslím nezahrál nikdo pořádnou hru, snad jenom ve druhém setu Ústí tak blblo, že málem prohráli. Musel to vzít nakonec na sebe Krtek a dohrát zápas sám.

Hodnocení hráčů vynechám. Celkově se nám hra zlepšuje. Hrajeme solidní servis, který soupeři honí jako komára v noci. Scházíme se na středu, neděláme už tolik chaosu po place a vypadá to jako kdyby se nám fakt chtělo vyhrát. Horší je to s morálkou příchodů na zápasy a tréninky. V neděli hlavně ti nejstarší a kapitáni A a B příjdou o 20min. později a vůbec jim to nepříjde blbé, že za ně chystají ostatní hřiště a oni na nic nešáhnou. Schválně jsem se ptal Terkovýho děvčete, jestli na rande taky chodí pozdě a prej ne - že je přesnej! Tak si zkrátka bude muset Terezka vsugerovat, že má vždy rande s Melisem a nebo se mnou ....

A poslední věc. Z kadetů nepřišel na výpomoc ani na kukačku nikdo a dokonce jsem ve čtvrtek slyšel důvod, když jsem všechny na zápasy zval: "Vždyť na nás taky nikdo nechodil!"  Tohle fakt přede mnou neventilujte.

4. kolo
19 21.11. 09:00 TJ Svitavy B - TJ Sokol Pardubice I. pořadatel Svitavy B, volno Česká Třebová 2 2:0(9,16)
20 21.11. 09:00 TJ Svitavy A - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí rozhodčí Veselský 2:0(16,18)
21 21.11. 09:00 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Sokol Pardubice I. druhý rozhodčí Hyňa  2:0(20,11)
22 21.11. 09:00 TJ Svitavy A - TJ Svitavy B   2:0(7,15)
23 21.11. 09:00 TJ Sokol Pardubice I. - TJ Svitavy A   0:2(-15,-8)
24 21.11. 09:00 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Svitavy B   2:0(19,17)