Dort za 3. místo

V neděli 13. prosince absolvovali Tygři a Aligátoři turnaj krajského přeboru v přehazované. Družstva "A" a "B" hrála A skupinu v České Třebové a družstvo "C" skupinu B v Lanškrouně.

Na nádraží jsme se sešli kompletní, vlak přijel na čas, v hale funkční automat na kávu - pro trenéra ideální začátek dne. Bohužel trochu jinak to měli Aligátoři z A týmu, kteří jsou zřejmě zvyklí v neděli vyspávat a s probuzením si dávali notně na čas. Teprve po 6 odehraných zápasech se skóre 3:3 Aligátoři pochopili, že svou výhrůžku, že jejich družstvo odhlásím ze soutěže a navíc půjdou domů pěšky, myslím vážně, a začali hrát, na co mají. Zbylých 5 zápasů vyhráli a zaslouženě si po 8 výhrách a 3 prohrách mohli rozdělit dort za 3. místo. Pánové, nakonec to nebylo tak špatné, ale máte na víc. A hlavně máte z loňska co obhajovat.

Družstvo B kombinované z Aligátorů a mladších Tygrů podalo velice dobrý výkon, hrálo vyrovnané zápasy se silnějšími soupeři a po 5 výhrách a 6 prohrách obsadilo velice solidní 6. místo, čímž se s přehledem vyhnulo sestupu do B skupiny, ze kterého jsem měl trochu strach. Zbytečně, kluci hráli dobře a o každý míč - takže pochvala.

Družstvo C vyrazilo do Lanškrouna. Plánovaná doba na cestu se nám zkrátila použitím obchvatu téměř na polovinu. Dvě družstva ze skupiny si vybrala chřipkové prázdniny, které pořadatelé ocenili kontumací zápasů ve prospěch přeživších týmů. Naši chlapci se celý turnaj prali zejména s orientací mezi směsicí čar a s udržením pozornosti. Z ospalého začátku jsme se proházeli k nádhernému výkonu a výhře nad chlapci z Lanškrouna, ke konci turnaje jsme už asi zase byli unavení, takže i slabší družstva nám sebrala bodíky. Škoda. Celkově jsme nasbírali 7 výher (na dvě kontumace se historie neptá), jednou jsme remizovali a třikrát jsme podlehli (a to bohužel vždy s rozdílem nad 10 bodů). Ve skupině B jsme tak obsadili hezké 4. místo. Z jednotlivců musím pochválit Matěje Nováka za hru v poli a hlavně za přemýšlení v útoku. Jen houšť.

Sestavy:
A - Štěpán Hlaváček, Petr Češka, Filip Siekiera, Jirka Simon,
B - Lukáš Siekiera, Dominik Kocián, Vojta Švihel, Marek Melša,
C - Lukáš Havelka, Lukáš Jansa, Matěj Novák, Vítek Jakubec.

David a Pavlína

V průběžném pořadí krajského přeboru chlapců jsou naše družstva:
2. místo - ,A'
4. místo - ,B'
8. místo - ,C'

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll