Dramatický duel s Litomyšlí

V sobotu 22. září přivítali svitavští muži na svém hřišti okresního rivala z Litomyšle. Volejbalový pánbůh nám nadělil krásné počasí, ale v přídělu slušnosti a fair play byl poměrně skoupý.

TJ Svitavy - VK Litomyšl 1:3 (18, -22, -20, -19), 3:2 (-23, 20, 25, -28, 13)

V prvním utkání jsme tradičně nezachytili začátek prvního setu a nechali soupeře si vybudovat náskok. Ten jsme ovšem v průběhu setu zlikvidovali a šli do vedení. V koncovce setu se již bezradný soupeř uchýlil k slovnímu napadání rozhodčího, které vyústilo v červenou kartu pro hráče č. 17 Hanče.

Snažili jsme se naše mladíky nabádat, aby se nedali provokováním Litomyšle vyvést z míry, bohužel marně. Soupeři se podařilo to, o co se snažil. Druhý set jsme měli parádně nachystaný - vedli jsme 22:19!!! Od tohoto stavu jsme nesložili balón na zem. Celkově jsme více chybovali v útoku a utkání zaslouženě prohráli.

Volejbalová "žumpa" v podání litomyšlských veteránů (č. 7 Ondráček a č. 17 Hanč) pokračovala i ve druhém zápase. Zatímco my jsme sporné výroky rozhodčího v náš neprospěch ustáli a přijali s tím, že rozhodčí je taky jen člověk, litomyšlští hráči jej vždy obklopili a dost hrubě uráželi. Co jiného by mělo vést k předčasnému ukončení zápasu.

Nejhorší na všem bylo to, že v průběhu utkání dorazili na hřiště i naši mladší žáci, kteří přijeli z turnaje krajského přeboru v Chocni.  "Kluci, pokud to čtete, tohle se na volejbale normálně neděje, z tohoto si příklad neberte."

A tak po skončení druhého zápasu, který jsme mimochodem vyhráli, nás více než vydřené vítězství těšilo, že to máme za sebou.

Sestava: Zdenál, Melis, Pipin, Kloby, Onďas, Melis, libero Máza - Venca