Drásov nepřipustil žádné překvapení

Tak další kolo bylo u prvního. I přes naše zlepšené výkony jsme byli realisti a každý uhraný set by znamenal velký úspěch. Dojezd již před devátou, krásná hala, perfektní zázemí, vše připraveno na jedničku a solidní divácká účast. Pořadatelé se o nás starali jako o vlastní. "Tak to ma byt, tak je to spravne".

Soupeř na nás vlítnul a my se nestačili divit. Prostě jsme si vlastně vůbec nezahráli. Drásov velmi dobře tlačil servisem, jak skákaným, tak i taktickou plachtou (vynechán Terka na přihrávce)). Zvláště smečovaný servis byl v prvním utkání doslova neřešitelný problém. V každém setu si ve 2-3 šňůrách vybudoval dostatečný náskok a prakticky se už jen dohrávalo. I přes naši snahu nás domácí přejeli jak parní válec. Po zápase v šatně říkám klukům ať si každý spočítá kolikrát to dostal a pak složil. Čísla nebudu raději zveřejňovat.

Do druhého zápasu jsem poslal Jedlu na účko a Kvápu na smeč. Přiriskovali jsme servis a výkon šel nahoru. V prvních dvou setech jsme již hráli důstojnější roli. Drásov dokonce donutili k tajmu ve druhém setu. Třetí set zase přišla série na přihrávce z 2:0 na 2:8, což už si Drásov pohlídal. Slíbil jsem místním po zápase, že se příští rok vrátíme silnější. Překvapila mne informace, že junioři v Drásově po sezóně končí (většina kluků koncový ročník a není náhrada). Škoda. Tady mládežnický volejbal umí a dělají ho dobře.

Tak. Nejhorší soupeři jsou za námi. Teď postupně doma Nový Jičín (16.3), v Přerově, doma Šlapanice a v Nivnici.

Drásov - Svitavy 3:0 (18,13,16) a 3:0 (18,22,15)

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva VS Intertech Drásov VS Intertech Drásov 28 26 2 0 80:9 2193:1467 79
2. rozpis druzstva ŠSK Beskydy ŠSK Beskydy 26 23 3 0 71:16 2095:1636 67
3. rozpis druzstva SKP Kometa Brno SKP Kometa Brno 26 15 11 0 50:41 2042:1977 45
4. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 28 14 14 0 50:49 2164:2077 44
5. rozpis druzstva VK Pegas Znojmo - Přímětice VK Pegas Znojmo - Přímětice 24 14 10 0 48:37 1837:1738 41
6. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová II TJ Sokol Česká Třebová II 28 12 16 0 47:56 2250:2252 37
7. rozpis druzstva TJ Sokol Šlapanice u Brna TJ Sokol Šlapanice u Brna 26 12 14 0 43:51 1978:2070 36
8. rozpis druzstva TJ Nivnice TJ Nivnice 26 10 16 0 31:58 1692:1992 26
9. rozpis druzstva TJ Nový Jičín TJ Nový Jičín 26 6 20 0 29:62 1715:2098 20
10. rozpis druzstva SK Přerov SK Přerov 26 0 26 0 8:78 1438:2097 1