Druhou polovinu sezony jsme zahájily dvojitou výhrou!

Tak jsme se dočkaly. Konečně to byly 2 vítězství v jedné sobotě. Avšak naše společné a nevyřčené předsevzetí do roku 2018 očividně bylo: „My se těch tiebreaků nevzdáme.“ nebo „Užijeme si volejbalu, co to jen jde.“ Ano, jak už správně tušíte, naše první volejbalová sobota v roce 2018 byla desetisetová, ale tentokrát obě vítězství připadla nám. Sice jen za 4 body, ale my jsme takové hodné družstvo, že se o body rády podělíme, bylo by nám líto vyhrát za 6 bodů a nechat soupeře odjet s prázdnou. (Kéž by k nám byli takhle štědří všichni soupeři, když budeme hrát na jejich domácí půdě.) Ale zpět k této sobotě.

Sešly jsme se v trochu netradiční sestavě. K obvyklé sestavě (Kika, Evča, Renča, Terka, Lucka, Baruška) přibyly Anička Fiedlerová, Anička Loukotová, Kačka Kroulíková a Pája Švihelová! Do prvního zápasu jsme nastoupily s Aničkou Loukotovou na náhře, Aničkou Fiedlerovou a Evčou na bloku, Terkou a Luckou na smeči a Kikou na účku. Na liberu byla opět naše Baruška, která měla spoustu energie (očividně se velice těšila na večerní ples) a proto lítala po hřišti jako vítr a měla téměř každý balon. První set jsme začaly s velkým elánem a touhou vyhrát. Soupeř dělal spoustu chyb, a tak jsme si mohly za pár minut připsat na konto první vyhraný set, poměrem 25:19. Do druhého setu jsme nastoupily ve stejné sestavě. Soupeř se však rozehrál a nám přestal fungovat útok. Předváděly jsme sice velice dobrou obrannou hru, to však na soupeře nestačilo. Ve druhém setu tedy vítězí soupeř poměrem, 25:21. Ve třetím setu se k chybám z toho druhého přidaly i chyby na příjmu a servisu. Tudíž i tento set si soupeř urval pro sebe, poměrem 25:20. Do čtvrtého setu jsme nastoupily se změnou v sestavě. Na smeč šla Kika s Luckou, na blok Káťa s Evčou a na účko Anička Fiedlerová. Změna v sestavě nám prospěla, v koncovce jsme měli nad soupeřem lehčí převahu a vybojovaly si tak pátý set (25:21). Do tiebreaku jsme nastoupily ve stejné sestavě, jako v předchozím setu. Ze začátku jsme se se soupeřem přetahovaly o každý balón, což se změnilo při výměně stran. Za stavu 9:9 šla na servis Kika a podpořena skvělým výkonem všech spoluhráček v obraně i v útoku, ukončila tento zápas esem – 15:9 a mohly jsme slavit první výhru!

TJ Svitavy : TJ Energetik Chvaletice 3:2

Na druhý zápas se k nám připojila Renča a společně s Pájou se střídaly na náhře. Jinak na bloku se točily Evča s Aničkou a Káťou, na účku zůstala Kika, na smeči Lucka s Terkou a na liberu Baruška. První dva sety panoval na hřišti trošku chaos. Hlavně v obranné hře, kdy byla hlavním problémem nedostatečná komunikace na hřišti. Toho využil soupeř a první dva sety si urval pro sebe (25:19, 25:13). My se ale rozhodly, že se přece tak snadno nevzdáme. Ve třetím setu se konečně naše chaotická hra ustálila, komunikace se zlepšila, začalo se více útočit, nekazilo se podání. Naopak, soupeř byl donucen vzít si oddechový čas při Evčině servisu spodem! Třetí set tedy vítězíme 25:16. Ve čtvrtém setu jsme pokračovaly ve stejném duchu a opět zvítězily 25:16! Stav setů byl tedy srovnán na 2:2 a mohlo se jít opět do tiebreaku. Druhý tiebreak byl podstatně vyrovnanější než ten první. Nakonec jsme však soupeře donutily udělat několik chyb a tiebreak dotáhly do vítězného konce 15:11! Mohly jsme tedy slavit dvojitou výhru a těšit se na večerní volejbalový ples našeho oddílu.

Ty tiebreaky asi opravdu už nemá cenu víc komentovat. Všichni si prostě zvykněte, že svitavský béčko letos jinak, než v tiebreaku asi vyhrávat neumí. Ale třeba se nám to v nějakém dalším zápase konečně povede. Šanci budeme mít hned příští týden, kdy jedeme do Lanškrouna. Jinak ples jsme si večer moc užily! Díky všem, kteří dorazili a užili si ten skvělý večer s námi.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Evča Šmejcová, Pája Švihelová, Renča Odvárková, Terka Motálková, Lucka Dědková, Anička Loukotová, Anička Fiedlerová a Káťa Kroulíková