Důležité tři body jsou doma.

První únorovou sobotu jsme nastoupily k našemu předposlednímu domácímu zápasu této sezóny. Soupeřkami nám byly ženy z Dolního Újezdu. Od soupeře jsme si přivezly pouze jeden jediný bod, takže jsme doufaly, že tentokrát jich kápne víc. A taky, že jo.

Do prvního zápasu nastoupila klasicky Anička na náhře, Kika na účku, Evka s Fiedler na bloku, Kíša se Světlou na smeči a na liberu tentokrát Vendy. První set jsme bohužel nezačaly vůbec dobře. Soupeř se ani nemusel moc snažit, protože my jsme ještě ani pořádně nezačaly hrát. Zkusily jsme i vystřídat Kiku za Renču, ale ani tahle změna nepomohla. První set tedy prohráváme. Ve druhém setu šla na účko zpátky Kika a začalo se znovu. Začátek byl sice opět pomalejší, ale postupně jsme si vypracovaly menší náskok, který jsme si udržely až do konce. Srovnáváme tedy na 1:1. Třetí set měl opět pomalejší začátek i koncovka byla celkem vyrovnaná, bohužel v ní měl soupeř větší štěstí a zvyšuje na 2:1. Čtvrtý set byl boj o každý balón a v našem případě boj o tiebreak. V napínavé koncovce se nám však povedlo vytvořit pár chyb a 23:25 prohráváme čtvrtý set a s ním i celý zápas.

TJ Svitavy : Sokol Dolní Újezd 1:3

Po svačinkové pauze, jsme nastoupily k našemu druhému utkání. Sestava se nám trošku pozměnila, už jsme neměly libero, takže nás zbylo jen 7 statečných. Na náhru šla tentokrát Renča, jinak sestava zůstala stejná jako ráno. První set druhého zápasu jsme začaly úplně jinak než ráno, zlepšily jsme především servis, který se nám ráno moc nedařil. I u soupeře nastala změna, a to v sestavě, bohužel pro ně, jim moc nesvědčila. Tentokrát se tedy začaly kupit chyby na straně soupeře což vedlo k našemu vítězství v prvním setu. Druhý set měl velmi podobný průběh jako ten první, soupeřovy chyby podpořené naší dobrou hrou, to vše vedlo k našemu vedení 2:0 na sety. No, a pak přišla ta klasická krize, vítězství 3:0 se tedy bohužel nekonalo. Ve třetím setu jsme opět pokazily pár servisů, vyhodily několik příjmů a nesložily spoustu balónů. Soupeř tedy stahuje na 1:2. Do čtvrtého setu už nás bohužel nastoupilo jen 6, jelikož i Světla musela odjet, takže na smeč šla Anička. Změna nám z krize pomohla, a tak jsme si mohly dokráčet pro vítězství 3:1 a cenné tři body do tabulky.

TJ Svitavy : Sokol Dolní Újezd 3:1

Body jsme si se soupeřkami tedy spravedlivě rozdělily. V prvním zápase jsme si to víceméně pokazily samy a sice spoustou zkažených servisů a nekomunikací na hřišti. Druhý zápas už byl o dost lepší, kromě toho výpadku ve třetím setu, je tedy třeba všechny pochválit.

Teď nás čeká dvou týdenní pauza a následují poslední dva zápasy sezony. První z nich pojedeme 22.2. odehrát do Pardubic a ten druhý - 7.3. bude poslední a zároveň domácí zápas, který odehrajeme proti Litomyšli. Tak doufáme, že nás přijdete podpořit a pomoct nám tak zakončit sezonu ziskem nejlépe všech 6 bodů. Místo konání bude upřesněno. Těšíme se na vás každopádně!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Terka Kissová, Evka Šmejcová, Renča Odvárková, Anička Fiedlerová, Anička Loukotová, Světla Barešová a Vendy Svobodová.