Dva body pro Svitavy!

Jelikož začaly zápočtové týdny na vysokých školách, tak píšu s menším zpožděním. Ale víte, co se říká, pozdě, ale přece. Takže v sobotu 9.12. jsme jely na svůj poslední „venkovní“ zápas v tomto kalendářním roce. Byl to druhý výlet do Pardubic, tentokrát naštěstí nezuřil takový vítr jako minule. Našimi soupeřkami byly ženy z týmu USK Pardubice, hrálo se v univerzitní hale a my přijely plny očekávání, zda urveme nějaké body. Urvaly.

Tentokrát nás bylo jen 7 – Renča na náhře, Vendy s Evčou na bloku, Zuzka na účku a Kika s Kíšou na smeči. Z lavičky tentokrát fandila a byla připravena naskočit do hry Terezka. První zápas začal slibně, na to, jak máme většinou vlažný rozjezd jsme se v prvním setu pohybovaly až nadmíru rychle. Bohužel pár chyb v koncovce opět přišlo a první set tedy získal soupeř – 25:19. Ve druhém setu se klasicky začal víc kazit příjem a jednoduché balóny v poli, bojovnost neustupovala, ale nedalo se nic dělat, druhý set také pro soupeře – 25:15. Ve třetím setu se k našim předchozím chybám přidala navíc ještě absence útoku, a tak jsme třetí set víceméně odevzdaly soupeři 25:12. Nedalo se nic dělat, musely jsme se připravit na druhý zápas.

TJ Svitavy : USK Pardubice 0:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily posilněny výbornými muffiny od Kíši. První set byl zcela v naši režii. Soupeř změnil sestavu, tak jsme toho využily. Útokem se skládal skoro každý balón, doplněný skvělou hrou v poli a výborným podáním. Nutno vyzdvihnout naši nejdelší šňůru zápasu, o kterou se postarala Evča! I 5 es má za tuto sobotu na kontě. Takže první set vítězíme 25:14! Do druhého setu jsme nastoupily se stejnou bojovností, ačkoliv se soupeř již trochu vzchopil a rozhodl se, že nám nic zadarmo nedá. Avšak štěstí přálo a Terezčiny železné nervy při servisu v koncovce nám zajistily výhru 25:23. S radostí jsme nastoupily do třetího setu dojet s tímhle rozjetým vlakem do konce, ale ouha. Nikdo z nás nechápe, jaký druh výpadku tohle byl. Jedním slovem nás soupeř doslova přejel, nešlo vůbec nic a žádná z nás nebyla schopná najít recept na to, jak z toho ven. Takže soupeři se povedlo snížit na 1:2, avšak my se rozhodly tento set hodit za hlavu a rozehrát se do dalšího, přeci jenom výhra 3:1 by byla taky super. Čtvrtý set byl od začátku velice vyrovnaný, chvíli tlačil soupeř, chvíli my. Co rozhodlo tento set, byl jednak trochu pan rozhodčí, se kterým jsme se lehce nepohodly, ale hlavně naše chyby. Nedá se nic dělat, soupeř srovnal na 2:2 stavem 25:23 a šlo se do tiebreaku. Opět… Tiebreak jsme si však už od začátku pečlivě kontrolovaly a soupeři povolily jen 7 balónů. Takže jsme mohly slavit další výhru a zase v tiebreaku! Prostě to k nám už tuhle sezónu nějak patří.

TJ Svitavy : USK Pardubice 3:2

Nervů a sil nás to stálo hodně, ale stálo to za to. U nás je radost z každého bodu obrovská. Po zápase jsme se zastavily na kafíčko a spěchaly se převléct za upíry, abychom si mohly dosyta užít náš týmový večírek! Jo a abych nezapomněla, v sobotu 16.12. hrajeme poslední domácí zápas od 10:00 na Felberce, tak koukejte dorazit a podpořit nás! Vyzveme lídra tabulky, takže to bude asi maso, ale my se nedáme a ty tiebreaky pro vás zkusíme uhrát!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Vendy Svobodová, Terka Kissová, Terka Motálková, Renča Odvárková, Zuzka Odvárková a Evča Šmejcová

Ano, i takhle může vypadat dámská šatna....

A večírkové foto nesmí chybět!

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/3784', '', '172.20.0.29', 0, '29jiptu0k6m2ss576n55bbkovslgloo8', 0, 1714005579) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174