Dva smolné víkendy, do třetice všeho dobrého?

V sobotu 22.10.2016 se náš svitavský B tým konečně vydal ke svému prvnímu dvojzápasu v této sezoně. Všechny hráčky natěšené na první body do tabulky, nálada skvělá, co víc si přát. První zádrhel přišel, když jsme vycestovaly ze Svitav v menším počtu než jsme předpokládaly. Souhrou nešťastných náhod (vybitého telefonu a nefunkčního zvonku) jsme tedy vyjely v 6 odhodlané i tak urvat první body. Dorazily jsme tedy do Chvaletic, místní hala je velice pěkná a hlavně velká. Stihlo se i předzápasové kafíčko, jelikož před námi se hrál zápas II. ligy mužů mezi Hronovem a Chvaleticemi. V 11:00 jsme tedy nastoupily k začátku utkání. Začátek nebyl úplně nejlepší, klasicky byl menší problém s příjmem. Ale jelikož jsme hráčky bojovné, brzy jsme soupeřky dohnaly. Pak ale nastal zlom, zhruba v polovině setu si jedna z blokařek přivodila zranění kolene. Chtě nechtě jsme musely zápas ukončit, protože v 5 hrát nemůžeme. Další hráčky v nedohlednu, tudíž jsme z Chvaletic odjížděly bez bodu. Náladu jsme si spravily alespoň dobrým obědem a doufaly, že příští zápas už nás smůla opustí.

TJ Energetik Chvaletice A – TJ Svitavy B 3:0, 3:0

O týden později v neděli 30.10.2016 jsme na ZŠ Felberova odehrály náš první domácí zápas. Opět dobře naladěné a s úsměvem a na tváři. Zápas s Moravskou Třebovou začal v 10:00. V prvním setu jsme si hned zezačátku vypracovaly drobný náskok. Fungoval příjem i obrana, oboje podpořeno skvělým servisem všech hráček. V koncovce jsme se dopustily několika chyb a soupeři se podařilo srovnat. Na úplném konci setu jsme však měly o něco větší štěstí my a první vyhraný set byl na světě. S ještě větším úsměvem na tváři jsme začaly set druhý. Opět začal naším náskokem, všechno fungovalo. V polovině setu se jedné z protihráček povedlo rozhodit domácí družstvo skvělým servisem. Avšak stihly jsme se vzpamatovat včas a koncovka setu opět patřila nám. S chutí jsme se tedy pustily do 3. setu s vidinou poměrně snadného vítězství a prvních bodů. Za stavu 7:0 pro domácí se však zranila kapitánka družstva – výron kotníku. Úsměv ve tvářích všech poněkud pohasl. Jelikož jsme hrály v 7 s liberem a není možnost v průběhu zápasu libero pustit do hry jako normálního hráče, zápas se musel skrečovat. Do druhého zápasu nastoupila děvčata bez zraněné kapitánky, ale jako posila přibyla Nikča Haraštová. Všechny hráčky hrály výborně, bohužel štěstí pořád nepřálo a celý zápas skončil prohrou v tiebreaku 13:15.

TJ Slovan Moravská Třebová – TJ Svitavy 3:2, 3:2

První body v tabulce sice máme, ovšem ne za podmínek za jakých jsme si je představovaly. Doufejme, že napotřetí se nás smůla již opravdu pustí a přijde konečně první výhra a bez dalších zranění.

Za Svitavy hrály: Kristýna Kopečná, Renata Odvárková, Eva Šmejcová, Barbora Smělá, Tereza Kissová, Nikola Haraštová, Hana Pachovská, Jana Bláhová