Dva v jednom aneb nevydařené soboty

Tentokrát musím napsat dva články dohromady, protože k prvním dvoj zápasům jsem se nedostavil a proto bude kraťoučký. Důvody se dočtete právě zde. Dále zde naleznete raport z bitvy v České Třebové, kde se nám podařilo vyloutid od soupeře alespoň jeden bodík! Není to mnoho, ale naše svitavská skromnost nás učí, že pospíchat se má pomalu.

Příběh, který vám budu vyprávět, se skutečně stal. Ráno 19.10. proběhlo jako obvykle. Zima probrala stojící juniory před halou už v 6 ráno, neboť v 10:00 jsme měli být již v Praze. Co však nikdo nečekal bylo, že jsme na dlouho očekávaný zápas málem ani nedojeli. Na dálnici jsme se stali účastníky dopravní nehody a vzhledem k nepojizdnému vozu se zdála celá situace ztracena. Celá situace se musela řešit telefonicky přes operátora Melise,který však naprosto duchapřítomně použil svoje managerské schopnosti a chlapci z ČZU nám vyšli vstříc. Druhý vůz se otočil pro zbytek týmu a já s Nikouškem jsme museli řešit nehodu u velmi nepříjemných stážníků kdesi v Poříčanech. Co se dělo na zápase opravdu nevím. Jen podle Zápisu o utkání mohu říci, že to byly nervy!!

ČZU Praha B-Svitavy 3:0 (18,20,26)
ČZU Praha B-Svitavy 3:0 (23,19,18)

Další kolo soutěže nás čekalo u leaderů tabulky a sice v České Třebové. A když do České Třebové, tak jedině vlakem!! Do zápasu nastupovali naši borci řádně vyhecovaní, protože většina z nich v České Třebové pár sezón odehrála a zápas jsme si chtěli vychutnat. Upřímně si myslím, že v prvním zápase si oko diváka rozhodně přišlo na své. Soupeř sice ze začátku podléhal našemu servisu, ale série bodů v koncovce nás vždy zatlačila do rohu. Za zmíňku určitě stojí tie-break kde padala jedna dlouhá výměna za druhou. Bohužel se nám v závěru nepodařilo ubránit hráče č.1 Řeháka, který si z nás v obou zápasech dělal v podstatě trhací kalendář.

Do druhého zápasu jsme nastupovali s jasným cílem a to, odstranit jejich nejlepšího smečaře. Tím samozřejmě nemyslím nějak ho fyzicky zranit, i když v šatně padali i takové návrhy, nýbrž kvalitně bránit. To se nám dost dlouho dařilo, jenomže naše vlastní chyby a unavenost z předchozího zápasu nám do karet rozhodně nehrály. Oba týmy hráli velmi utahaně a místy se objevovaly reozehry, které ani v televizi nevymyslí. Sice všechny sety skončili těsně, ale na to se nehraje a proto si z České Třebové odvážíme pouze jeden bodík.

Česká Třebová-Svitavy 3:2 (19,-22,16,-21,13)
Česká Třebová-Svitavy 3:0 (20,22,24)

ALE!! Neklesáme na mysli!! Protože další zápas hrajeme na domácí půdě s Kolínem a já věřím, že s vaší pomocí, milí diváci, to určitě zvládneme a připíšeme si na konto dalších šest bodů!! Přijďte nás proto podpořit 16.11. v 10:00h do Haly na Střelnici! Určitě nebudete litovat procamrané soboty a třeba si před obědem alespoň uděláte chuť. Těšíme se na vás!!

Abych nezapomněl udělit pochvali, rozhodně to bude Saša Jedlička, který valil jednu bombu za druhou a středáci nám odvedli výbornou práci (Palloušek a Sáša)!! A dnes ještě udělám vyjímku a zaslouženě chválím soupeře. Řehy, jen ať ti to skáče kluku!!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll