Dvě prohry v Litomyšli

První set prvního zápasu naznačil, že by to mohlo jít. Celou dobu jsme vedli, ale i když před koncovkou přišla krize a Litomyšl dotáhla, dovedli jsme set do vítězného konce. V dalším setu však naši naději utnula série bodů soupeře, při které byl na servisu hráč č. 8 Jan Novotný. Až do konce utkání jsme se k nějakému zvratu ani nenadechli.

Druhý zápas byl sice 0:3, ale byl přece jen o něco vyrovnanější. Možnost zlomit utkání byla ve třetím setu, ale chyběla větší vůle a u některých hráčů i fyzička.

VK Litomyšl - TJ Svitavy 3:1 (-23, 12, 20, 16), 3:0 (22, 20, 24)

Stručná analýza v čem jsme byli horší:

• nepočapali jsme ulívky a rolády hráčů č. 8 a 88 (slovy osmdesát osm - není to vtip), naopak soupeř byl ve hře v poli úspěšnější,
  • při servisu hráčů č. 8 a 88 jsme dostávali série bodů,
  • nedokázali jsme si připravit útok na jednoblok a pak proti srovnané obraně jsme se těžko prosazovali - v kvalitě bloku a obraně v poli byl největší rozdíl,
  • litomyšlští kluci jsou rozehraní z KPII mužů, kde si na svůj věk vedou celkem solidně - 5. místo v polovině soutěže, kdežto naši kluci spolu skoro netrénují vlivem dojíždění do škol a tanečních.

Šanci napravit reputaci budeme mít tento víkend v České Třebové.