Dvě vítězství béčka v Rychnově

V neděli jelo béčko starších žáků na svoji premiéru (v prvím kole mělo volno) finálové skupiny krajského přeboru, která se tradičně v jarní části hraje dohromady s Královéhradeckým krajem. Hrálo se v hale Romana Šebrleho na Gymnáziu v Rychnově nad Kněžnou. Pořadatelé připravili dvě hřiště, takže nebyly žádné zbytečné pauzy, které chlapci v tomto věku rádi vyplňují děláním nepořádku v šatně, rozbíjením vybavení školy a jiným zlobením.

Kluky jsem naposledy při zápase vedl někdy před rokem a půl, tak jsem byl zvědav, jak pokročili ve volejbalovém růstu. Byl jsem příjemně překvapen, jen Davidovi je stále těžké vysvětlit, že principem volejbalu není dát co největší ránu do zdi nebo na tribunu.

Potěšil mě nahrávač Číža (ročník 1998 - st. žáci jsou až do ročníku 1995), který se na svůj věk nebojí hrát rychlejší nahrávky a se středáky (Ronald, Saša) sehráli několik povedených rychlíků (taky několik nepovedených, ale to se mi do chválícího článku nehodí). Spolehlivě zahrál Mirek, o jehož zkušenosti z Českého poháru jsme se mohli opřít v dramatické koncovce se Slavií Hradec Králové. Na postu diagonálního se střídali Johy a Tomáš, který i přes značnou nezkušenost proměnil několik útoků. Na technice je ale nutné ještě zapracovat.

Celkově hodnotím pozitivně - v naší sestavě nebyl ani jeden hráč ročníku 95 a přesto jsme porazili obě nejlepší družstva z Hradeckého kraje.

Výsledky:

Svitavy B - Slavia Hradec Králové 2:0 (20, 23)
Svitavy B - Rychnov nad Kněžnou 2:0 (17, 8)
Svitavy B - Ústí nad Orlicí 0:2 (-18, -17)

Poděkování patří druhému řidiči Tomáši Klikovi staršímu.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll