Dvě vítězství nad Vysokým Mýtem

V očekávání chladného podzimního počasí jsme na toto dvojutkání zajistili možnost hrát v hale Na Střelnici spolu s naším B družstvem žen, které hostilo soupeře ze stejného města. Bohužel vedoucí družstva Vysokého Mýta možnost zahrát si v hale nepřivítal, a tak protože ráno nepršelo, nachystali jsme hřiště v areálu za Národním domem.

Nakonec se tento krok ukázal jako šťastný. Bylo ideální volejbalové počasí - pod mrakem, bezvětří, snad jen teplota mohla být o pár stupňů vyšší.

TJ Svitavy - VK Vysoké Mýto 3:0 (17, 22, 23), 3:1 (17, -28, 11, 18)

Do prvního setu nastoupil za Mýto mladý nahrávač Doležal, kterému se nedařila rychlá hra. Jeho nahrávky byly čitelné, a tak soupeř útočil vždy do naší soustředěné obrany. Do druhého setu jej vystřídal zkušenější Dvořák, který přece jen hru občas zrychlil. Druhý a třetí set byly více vyrovnané, přesto byl celý zápas jednoznačně v naší režii.

Na druhý zápas se někteří hráči soupeře posílili grogem, z čehož vyplynula jejich jasná prohra v prvním setu. Druhý set druhého zápasu však byl o něčem jiném. Byl to jediný dramatický set dne. Nezachytili jsme nástup soupeře a od začátku prohrávali. Mýto získalo náskok až šest bodů a vypadalo to s námi špatně. My však zvýšili bojovnost a začali mohutně dotahovat, což se nám povedlo při stavu 18:18. V koncovce jsme neproměnili čtyři setboly, soupeř proměnil svůj druhý.

Po tomto setu jsme se zdravě naštvali a v další sadě vyprovodili soupeře parádním debaklem. Ve čtvrtém setu již Mýto působilo dojmem, že je ochotno přijmout porážku. Měli jsme sice stále navrch, ale rozhodující náskok se podařilo získat až v závěru setu.

Sestava: Zdenál, Melis, Pípa, Kloby, Onďas, Dolík a libero Máza - Šejdy, Venca

Rozhodčí Haraštová z Poličky

ŽK: Dvořák (Vysoké Mýto)

Podzimní část soutěže zakončíme tuto sobotu, kdy jedeme do Rybníka, což je část České Třebové. Zbývá nám však ještě dohrávka se Žamberkem, která se uskuteční během lisotpadu (přesný termín zatím nebyl určen) v hale Na Střelnici nebo v tělocvičně ZŠ Felberova.

Fotky opět nejsou, fotograf Johnny z neznámých důvodů nedorazil.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll