Dvě výhry a upevnění v čele tabulky

V sobotu do Svitav přijelo USK Pardubice – druhý tým tabulky, nad kterým jsme měly před dvojutkáním 3 výhry navrch. Cílem byly samozřejmě dvě výhry, díky kterým bychom odskočily. Obě utkání jsme až na menší chvilková zaváhání zvládly a můžeme se těšit na Lanškroun!

TJ Svitavy – USK Pardubice: 3:0 (22,14,21) a 3:1 (20,-23,19,15)

V prvním zápase se představila divákům nová „hvězdná“ posila – Lucia Růžičková, která stále není úplně fit po operaci kolena. Právě ona se ujala náhry v prvním zápase a měla tak nemalý podíl na vcelku hladkém vítezství 3:0. Do zápasu jsme vstoupily přesně tak, jak jsme nechtěly. Průběh setu připomínal podzimní zápasy na USK, kdy jsme soupeřky nechaly vybudovat si větší náskok a doháněly manko až do těsné koncovky. V ní jsme prokázaly pevnější nervy a vyhrály 25:22. To se podepsalo na naší hře, uklidnily jsme se a se soupeřkami jsme si po zbytek zápasu poradily. Obzvláště druhý set byl jasnou záležitostí. Proti nám odehrála zápas na náhře naše loňská nahrávačka Vendy Šepsová, a tak jsme mohly čerpat ze zkušeností o její hře nasbíraných v minulé sezóně. Nám se dařila kombinační hra se středovými hráčkami, které razantními útoky zamotaly hlavu USK při obraně na síti a ulehčily tak práci pro kůlové smečařky, které si často mohly zvedat sebevědomí při útoku na jednoblok (čehož nekompromisně využívaly). USK jsme předčily v podstatě ve všech herních činnostech, a to o výhře rozhodlo. Výtku si zaslouží naše hra v poli, na které budeme muset evidentně zapracovat. Za odměnu jsme si ve VIPce daly buchtu od Oli-Oli a mohly nastoupit s chutí do druhého zápasu.
V něm jsme začaly s obměněnou sestavou vcelku dobře, do koncovky se šla na náhru rozehrát Sabka, aby mohla dotáhnout zápas do úspěšného konce. Druhý set začal dobře, ovšem ve střední části jsme se zasekly, když jsme polevily hlavně v razanci a úspěšnosti na útoku. Nepomohlo ani dvojstřídání a USK dotáhlo stav na 21:21. Tentokrát jsme koncovku pokazily... můj útok do pásky a následné eso znamenalo dva rozhodující body pro USK za sebou a stav se vyrovnal na 1:1. Vzhledem k postavení USK v tabulce jsme nechtěly nic nechat náhodě a vrátily jsme na náhru Lucku, se kterou to útočnicím ten den šlapalo. Další dva sety probíhaly v podstatě v naší režii, až na neuvěřitelný výpadek za stavu cca 24:12 ve třetím setu, když jsme nebyly dlouho schopné ten dvacátý pátý bodík prostě dát (soupeřky nám ho svoji bezchybnou hrou ne a ne darovat). Čtvrtý set jsme dokázaly ukončit rychleji a 4 body byly doma.

V čele tabulky jsme se díky tomu odpoutaly na rozdíl 5 bodů od družstev USK a Chocně, která mají stejný počet výher. Příští týden nás čekají zápasy v Lanškrouně, na které jsme nahecované už jen kvůli termínu – první zápas sehrajeme v neděli od 13 hod, což pro naše dojíždějící hráčky není (nebo naopak je) motivující samo o sobě :) Navíc „doma“ bude hrát Sabka, která se vždy při zápasech s „el-ej“ vybičuje k neuvěřitelným výkonům.

Sestava: náhra – Lucka, Sabka; blok – Bláža, Wendy; smeč – Hanka, Marťa, Monča; účko – Jája, Renča