EX-JRI | V Hradci jak na horské dráze

Netradičně už v pátek jsme v dopoledních hodinách vyjeli směr Hradec Králové na Testovací turnaj juniorů. Naše skupina se skládala z 5 týmů – Lvi Praha, Kojetín, domácí Hradec a Nový Jičín a my. Kdo má v živé paměti naše úspěšné první kolo v extralize juniorů, tak si musí říci, že se jedná o ty samé týmy. Rok uplynul a přesně tyto samé týmy budeme mít také hned v prvním kole (9. – 10.10.). Cíl byl jasný, načíst si jejich hru a že jako nováčci máme co ukázat.

Svitavy – Hradec Králové            1:2

Hned v úvodním zápase jsme do toho nalítli velmi slušně. Bojovnost byla velká a od začátku jsme pár bodů vždy vedli. Bohužel koncovka se nám stala osudnou, kdy jsme se nemohli prosadit na útoku. Takové situace jsou někdy náročnější na morální stránku, ale jsem rád, že jsme do druhého setu šli odvážně, a i když v těsné, tak přeci jen jsme koncovku zvládli lépe.

Tiebreak jsme ale začali velmi špatně. Stav 2:7 byl pro nás smrtelný. Vina byla jednoduchá – příjem. Na druhé straně to vzal smečař do svých rukou a tvrdě nás ničil na přihrávce. Nutno uznat, že podání to bylo velmi slušné a místy velmi dobře umístěné. Náskok se nám už dohnat nepodařilo. I tak zápas byl zhodnocený kladně.

Svitavy – Kojetín             0:2

Právě před rokem jsme s Kojetínem prohráli v prvním kole na juniorech a byla to taková nešťastná prohra. Bylo jednoznačně co vracet. Po prvním nahecovaným zápase by člověk čekal, že to bude ještě více bojovné a bude to výborná týmová práce, ale …jako bychom vše hodili za hlavu a nechtěli. Na ničem jsme se nemohli chytnout. Plachta nám dělala problém (i když to místy byla skoro plachta ze země), souhra, podání, prostě nic nefungovalo. První set byl noční můra.

Ve druhé to bylo o něco málo lepší, ale i tak jsme to nebyli my.

Svitavy – Nový Jičín                2:0

Jičín pro nás byl nový soupeř (minule je bohužel zastihl COVID a tak nepřijeli). Věděli jsme ale jedno. Důležitý zápas pro nás, abychom nehráli ve skupině o poslední příčky.

Hra byl lepší než s Kojetínem, ale stále tomu chyběla ta pravá bojovnost, kterou jsme schopni ukázat a s jakým nasazením bychom měli hrát. První set těsná koncovka v náš prospěch. Druhý byl již více v našem režimu, přičemž soupeř nejevil velký odpor.

Svitavy – Lvi Praha         0:2

Druhý den nás čekal zápas hned se silnou Prahou. Jedna věc byla jasná, výšková převaha. Nevím co, ale něco v tomhle děláme špatně, že nám kluci takhle nerostou. Je pravda, že u nás se to dohání šikovností, a to se cení více.

V celku to nebyl špatný zápas. Ale v některých situacích byli jednoduše lepší a to rozhodlo. Netlačili jsme tolik servisem, a to bylo docela znát pak v obraně, kdy to měli kluci z Prahy lehčí.

Svitavy – Benátky nad Jizerou   2:0

Další nový soupeř pro nás. Dovolím si říci, že pro nás velmi hratelný a také se to ve hře tak jevilo. Ovšem co bychom si to nekomplikovali, když můžeme. Dostala nás vždy série několika výměn za sebou, kterou jsme nebyly schopni na několikrát otočit a tím nás soupeř dohnal.

Škoda takových situacích, protože otáčet podání (někdy velmi lehké) na 3x nebo 4x je prostě na takové úrovni už velmi riskantní a do budoucna si to nebudeme moci dovolit.

Svitavy - Kojetín 2.0         2:1

Osud nám dal druhou šanci napravit si výkon proti Kojetínu ze základní skupiny. První set byl výborný, vše se dařilo, tlačili jsme dobře podáním (hlavně pak plachtou) a až na pár chyb tomu nebylo snad co vytknout.

Ovšem co přišlo druhý set, tak to byl přímo horor. Všechno nám odešlo, přihrávka pak hlavně. Byli jsme jak úplně jiný tým. A taky jsme dostali se 13 pěkný výprask. Nervy to byly, ale na tiebreak jsme si již probrali a hra byla už lepší, přesnější a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.

Svitavy reprezentoval:

Adamec Ondřej, Bělka Michal, Drdla Matěj, Jarůšek David, Klika Jakub, Meluzín Josef, Pelíšek Antonín, Rokl Daniel, Rokl Dominik, Stuchlík Jan, Šudoma Jan, Šudoma Matěj a Žižka Jakub.

V konečném součtu tam chyběla větší bojovnost a nešlo nám tak podání (hlavně rotované), jak jsme chtěli. Musíme se také zaměřit na důslednost v útoku a zvládání těžkých situacích. Překvapením naopak byla docela obrana v poli a místy i na síti, za což jsem rád.

Co nás čeká dále? První kolo (už naostro) čeká kadety ve Frýdku tento víkend, 18. – 19.9. Junioři mají ještě necelý měsíc na své první kolo v Praze, takže práce je hodně, ale času málo.

Děkujeme za podporu a budeme se těšit snad na některé domácí kolo.