EX-KTI: Druhé kolo soutěže v Českých Budějovicích

Jihočeská metropole hostila ve dnech 17.-18.listopadu druhé kolo extraligy kadetů, přesněji zápasy skupiny C. Pětici týmů tvořil společně s domácími Budějovicemi naši borci, Beskydy, Zlín a Česká Třebová.

Po tříhodinové cestě a standardním rozcvičení jsme nastoupili do zápasu proti domácím klukům, kteří byli papírovými favority. V prvním setu to i potvrdili, neboť jsme se nemohli stále probrat z cesty. Druhý set začal podstatně lépe, dostali jsme se do vedení a drželi jej až do koncovky, kde nás však soupeř přetlačil a set získal. Kluci ale zvedli hlavy a zabojovali, třetí a čtvrtý set vybojovali. Tiebreak byl již zcela v režii Budějovických, my jsme již nenašli dostatek morálních sil průběh otočit.

Ve druhém utkání nás čekal rovněž soupeř zvučného jména - Zlín, s nímž jsme se utkali i v loňské sezoně. Berani spoléhali zejména na svého klíčového hráče Medka, který se prosadil zejména na podání a kvalitním útokem do zony IV. Po prvních dvou setech nebylo rozhodnuto, neboť oba týmy získali po jednom setu. Ve třetím i čtvrtém se rozhodovala až po 21., resp. 22. bodu, kdy Zlín vyrovnanou koncovku rozhodl tří a čtyřbodovou šňůrou. K lepšímu výsledku nám chyběly tentokrát síly fyzické a odešli jsme ze zápasu bez bodu.

Během sobotního podvečeru jsme se nechali motivovat a inspirovat na nedělní zápasy utkáním mužské extraligy mezi domácím Jihostrojem a Volejbalem Brno, které dorazilo společně s Petrem Mázou Sezemským, jehož excelentní služby statistika využívá.

Nedělní program začal střetnutím s týmem Beskyd. Beskydy přišli v sobotu hned v prvním zápasu o prvního nahrávače, což svádělo k představě, že nás v prvním nedělním zápase čeká spíše formalita zakončená třemi body do tabulky. Nic takového se však nekonalo a přesto, že zápas skončil 3:0 v náš prospěch, stál nás hodně sil, fyzických i psychických. Na závěr nás čekala Česká Třebová, již tradiční soupeř , se kterým máme bilanci nepříliš lichotivou, zejména z loňského ročníku, kdy porážka 2:3 po nadějném vedení 2:0 nás nasměrovala do bojů o udržení v extralize. A přesně tento zápas se většině vybavil, když jsme nastupovali do čtvrtého setu poté, co třebovští kluci snížili na 1:2. Tentokrát však již vůle zvítězit a větší koncentrovanost našich hráčů slavila úspěch , my jsme si připsali do tabulky skupiny tři veledůležité body a vyrazili k domovu s očekáváním, které týmy spadnou, respektive postoupí do naší třetí výkonnostní skupiny.

Celkové třetí místo znamenalo, že zůstáváme právě v této skupině (označené C), do “déčka“ spadla Česká Třebová a Beskydy, naopak Zlín společně s Českými Budějovicemi se vyhoupl do skupiny B. V příštím kole nás budou čekat týmy Kojetína a Nového Jičína (setsoupili ze skupiny B) a Prosek s Ústím nad Labem (postupující ze skupiny D).

Tým odehrál druhé kolo ve složení Petr Bohatec, Jakub Klika, David Maruš, Antonín Pelíšek, Jiří Roubal, Vojtěch Slezák, Bedřich Smolák, Vojtěch Švihel, Matyáš Toman a Jakub Žižka.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll