EX-KTI | Musíme začít od nuly

Víkend 18.-19.9. byl ve znamení prvního rozřazovacího kola extraligy kadetů, a to ve Frýdku-Místku. Celkem je 5 základních skupin (3x po 5 týmech, 2x po 6 týmech) a jedná se o 27 týmů v této soutěži.

My jsme se nacházeli, stejně jako minulý rok, ve skupině po 6 týmech. Zde byl systém mírně jiný. Ze základní skupiny se udělaly dvě menší skupiny po 3 týmech, první dva hráli poté semifinále a finále, poslední z každé skupiny potom pouze mezi sebou o 5. místo. Naši skupinu společně s námi tvořil Hradec Králové a Olomouc.

Jako vždycky byl cíl zcela jasný. Umístit se co nejlépe v naší skupině, abychom v celkové součtu potom byli, v co nejvyšší výkonnostní skupině a nemuseli řešit do budoucna sestupy nebo baráže o sestup z extraligy.

Obvykle bych zde popisoval každý zápas zvlášť, ale všechny zápasy byly zcela totožné a hlavní problémy jsme nedokázali zlepšit ani druhý den. Když pomineme, že rozehra začíná podáním (které nám taky moc nešlo, respektive jsme jim nijak neohrožovali soupeře), tak nejvíce jsme trpěli na přihrávce. Bohužel nás nedostaly tvrdá rotovaná podání, ale pouhé plachtící podání, které místy bylo jen vrchní podání ze země v podstatě a nebylo tak složité na přihrávku. Každý, kdo se pohybuje ve volejbalovém světě pak tuší, že bez přihrávky to dál prostě nejde, a tak to taky bylo u nás. Míče jsme často jen nějak přehrávali a když už jsme se dostali k nějaké akci, tak to na něčem zase skončilo. Ani potom obrana v poli nám na protiútok nic moc neříkala. Spoustu volných míčů nám tam spadlo, nebo jsme je zpracovali tak, že se z nich nedalo pak dál nahrávat / útočit.

Přesně takto vypadal u nás celý víkend a nemohlo to dopadnout jinak, než zcela posledním místem ve skupině a propadem tak do poslední výkonnostní skupiny.

Nedá se nic dělat. Musíme se vrátit zpět do haly a pracovat na chybách, abychom se co nejdříve dostali z poslední skupiny a nemuseli se strachovat o pád z extraligy. Máme na to měsíc, takže času málo, ale práce hodně.

 

TJ Svitavy – VAM Olomouc        0:3

TJ Svitavy – TJ Slávia Hradec Králové     1:3

TJ Svitavy – VO TJ Lanškroun     0:3

 

Sestava na EX-KTI

Bohuňovský J., Drdla M., Meluzín J., Kefurt J., Kolář J., Kočvara J., Hruška V., Smékal M., Karpeles D., Vízdal J., Prudil A. a asistent Pelíšek Antonín ml.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll