EX-KTI | Oprava splněna

Víkend 23. - 24.10. pro nás znamel výjezd na 2. kolo extraligy kadetů. Při našem štěstí jsme jeli až do vzdáleného Sokolova. Odjezd v 6:30 (naštěstí jsme hráli až druhý zápas od 13:00) od haly ale nebyl ještě nejhroší. Cesta bez problému a v celku rychlá. Počítali jsme nějakých 5-6 hodinek, i ale s přestávkou to byly 4.

První zápas nás čekal proti Ústí nad Labem, který porazil před námi domácí Sokolov 3:1. My jsme měli v hlavách (snad) jen jedno - vyhrát a dostat se zase o krok blíž k postupu do lepší skupiny. Začátek zápasu byl trochu nervóznější, protože jsme díky absenci hráčů byly nuceni hrát bez libera a tak měli přihrávat blokaři. Dále jsme se potýkali s nahradní variantou na nahrávce, kde musel zaskočit Honza Kočvara. No nic, šli jsme do toho. Nejdříve jsme se tam potkávali s problémy v mezihře, což jsem očekával. Nicméně zjištění, že stačí dávat pouze dobré podání a vyvarovat se těmto chybám nám na výhru stačí. Pouze ve 3. setu jsme počet chyb navýšili a to nás stálo ztrátu tohoto setu, nikoli však zápasu.
Zápas proti domácímu Sokolovu byl naprosto stejného charakteru. Dát relativně dobré podání a nedělat chyby, těžší balóny uhrát a čekat na chybu soupeře. Sobotní den byl tak pro nás jednoznačně vyhraný a my mohli jít spát s klidnou myslí.

Kdybyste někdo měl zápas v Sokolově, tak musím zmínit a doporučit penzion Pohoda, ve kterém jsme bydleli ..krásný, útulný a čístý, bylo to super spaní.

TJ Svitavy - SKV Ústí nad Labem     3:1
TJ Svitavy - Volejbal Sokolov           3:0

Druhý den nás čekal zápas s Vary, který byl "o všechno". Kdo vyhrál, tak se těšil z postupu do lepší skupiny. První set jsme na ně najeli velmi slušně, dokázali jsme si udělat hned na začátku bodový náskok. Ovšem pak přišla série nevynucených chyb, zvláště pak u sítě na míče, co letí volně přes. Toto a další zbytečné chyby nás stáli 2 sety a hodně hodně hodně velké nervy. Stav 0:2 ..udělali jsme mírné obměny v sestavě, abychom něco změnili. A ejhle, ono to přineslo i ovoce. Najednou jsme byli lepší tým a dokazali vést tempo hry. Díky tomu se nám povedlo vyhrát 3:2.
Poslední zápas nás čekal proti Lanškrounu. Nebyl to ani tak špatný zápas, jak spíše už velmi unavený. Hráli jsme necelou hodinu po tom tiebreaku a únava byla už znát. Nicméně jsme Lanškrounu vzali oproti minulému kolu aspoň set a třeba to vyjde příště ještě lépe.

TJ Svitavy - VK Karlovy Vary          3:2
TJ Svitavy - VO TJ Lanškorun       1:3

Celkově nám tento víkend ukázal, kde máme rezervy, ale také to, že i v nestandardní sestavě zvládneme vyhrávat. Velká gratulace všem, cíl jsme splnili. V neposlední řadě taky poděkování Michalu Štechovi (Sokol Geodézie Česká Třebová), který na poslední chvíli přijal nabídku s námi jet a byl pro nás ceným hráčem, děkujeme.